Kronikarz Mielca odszedł z magistratu

Józef Witek, jako jedyny na Podkarpaciu, a może i w Polsce, napisał encyklopedię swojego miasta. Poświęcił temu ponad 10 lat swego życia. Fot. Autor

MIELEC. Autor niezliczonych książek na temat swojego miasta, w tym bezprecedensowej Encyklopedii Mielca; wieloletni szef Wydziału Promocji i Informacji w magistracie (współtwórca zdobycia prestiżowego godła „Teraz Polska”) – Józef Witek, odszedł na emeryturę. Jego pożegnanie odbyło się na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej.

– Nasz przesympatyczny przyjaciel i długoletni pracownik Urzędu kończy dziś pracę zawodową. Pan Józef to człowiek nacechowany empatią, dobrocią, bardzo przychylnym podejściem do ludzi i poczuciem humoru. Nie wspomnę o… wspaniałej grze na akordeonie – oświadczył Jan Myśliwiec, przewodniczący Rady Miejskiej.

Pan Józef nie krył wzruszenia. – Mój stan psychiczny jest teraz tak rozdygotany, że ciężko zebrać mi myśli. Wzruszyliście mnie do tego stopnia, że ledwo się trzymam. Dziękuję za wszystko. A jeżeli z mej strony były jakieś grzechy, to proszę o wybaczenie – zakończył. – Jakie grzechy? Pana praca to same pozytywy! – protestowali zgromadzeni na sali obrad.

Praca zawodowa Józefa Witka:
1966-71 – Szkoła Podstawowa w Rzemieniu, 1971-75 – Powiatowa Poradnia Kulturalno-Oświatowa w Mielcu, 1975-79 – Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, 1979-90 – Urząd Miejski w Mielcu, 1990-92 – Szkoła Podstawowa nr 9 w Mielcu, 1992-2012 – Urząd Miejski w Mielcu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o