Krośnianka pojedzie na Puchar Świata do Niemiec

KROSNO. Czy Józefina Kołucka (17 l.) przywiezie do Krosna złoty medal? Wszyscy bardzo na to liczą

Jedna z najlepszych zawodniczek krośnieńskiego UKS ,,Sokolik” zakwalifikowała się do Kadry Narodowej Juniorek w szpadzie i już w tę sobotę (18 bm.) powalczy o podium w Pucharze Świata w Niemczech.

Józefina jest uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie o profilu humanistyczno-kulturoznawczym. Od 7 lat jest członkinią UKS „Sokolik” zrzeszającego krośnieńskich szermierzy. Dzisiaj (czwartek, 16 grudnia) wraz z jedenastoma pozostałymi zawodniczkami z Polski, które tak jak ona zakwalifikowały się do Pucharu Świata, jedzie do Niemiec.

– Jest jedną z najlepszych zawodniczek w krośnieńskim klubie, a do kadry narodowej szermierzy dostają się tylko najlepsi. Józefina jest młodziutką, ale niezwykle zdolną sportsmenką. Ostatnio podczas II Pucharu Polski Juniorek zajęła wysokie 8. miejsce spośród w sumie 93 czołowych zawodniczek startujących w tym turnieju. Jej umiejętności dostrzegł trener polskiej reprezentacji szermierzy i powołał ją do Kadry Narodowej Juniorek. Po raz pierwszy będzie uczestniczyć w tak prestiżowej światowej imprezie – mówi Rafał Żychowski, trener krośnieńskich szermierzy.

Jak informuje Żychowski, klub aktualnie prowadzi zapisy na zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 12 lat. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 8, ul. Prochownia 7, w poniedziałki, środy, piątki od godz. 17 do 19.

Młodziutkiej zawodniczce życzymy powodzenie i trzymamy za nią mocno kciuki!

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments