Krośnieński szpital ma rekordowy kontrakt

– Przewidujemy do końca br. zmniejszyć liczbę etatów o około 3 procent. Oprócz tego uwzględniamy program dobrowolnych odejść pracowników – mówi Lenik (39 l.), dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Kontrakt na 98 mln dla tutejszej lecznicy oznacza m.in. mniejsze kolejki do lekarzy.

Władze Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie cieszą się, że udało im się podpisać z Narodowym Funduszem Zdrowia satysfakcjonujący kontrakt na 2013 rok. – Ten rekordowy w historii szpitala kontrakt opiewa na 98 milionów złotych. Dla porównania, ubiegłoroczny kontrakt obejmował kwotę 90 mln zł – informował nie kryjąc satysfakcji Piotr Lenik (39 l.), dyrektor krośnieńskiej lecznicy. Dzięki wyższemu kontraktowi wzrośnie jakość obsługi pacjentów, którzy będą krócej czekali na zabiegi. Wpłynie on także na skrócenie kolejek do specjalistów.

Zdaniem dyr. Piotra Lenika, dzięki wynegocjowaniu tak dobrego kontraktu, pieniędzy z pewnością wystarczy na utrzymanie zadłużonej lecznicy i marszałek Podkarpacia nie będzie zmuszony doń dopłacać.

Nie obejdzie się bez restrukturyzacji
Dyr. Lenik zwrócił uwagę także na fakt, że restrukturyzacja placówki jest konieczna. W grę wchodzą zwolnienia, jednak nie na dużą skalę. – Przewidujemy do końca br. zmniejszyć liczę etatów o około 3 procent. Oprócz tego uwzględniamy program dobrowolnych odejść pracowników – mówił szef krośnieńskiej lecznicy. – Od 2013 r. wprowadzono także system premiowo-motywacyjny (dotyczy oddziałów) – dodał.

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego
– Mamy nadzieję, że otrzymamy obiecane środki w kwocie 7,5 mln zł, które marszałek Podkarpacia obiecał nam przekazać na drugi etap budowy nowego bloku operacyjnego. Drugi etap obejmie wykończenie i wyposażenie 4 sal operacyjnych i drugiej sali OIOM. Liczymy, że do końca br.  zostaną zakończone prace w ramach tego etapu, a w przyszłym roku operacje będą już wykonywane w nowoczesnym bloku na miarę XXI wieku – wyrażał nadzieję dyr. Piotr Lenik. Jakie oddziały są najbardziej dochodowe? – Okulistyka, reumatologia, neonatologia oraz neurologia – wyliczał dyr. Lenik.

Inne priorytety
Jak poinformował szef krośnieńskiej lecznicy, inną ważną inwestycją przewidzianą do realizacji jest termomodernizacja budynku przy ulicy Grodzkiej, gdzie mieści się między innymi oddział paliatywny. To zadanie pochłonie ponad 1 mln zł. – W grę wchodzi także modernizacja lądowiska przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Chodzi po prostu o  dostosowanie lądowiska do obowiązujących przepisów i uzyskanie wpisu do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego – mówił Piotr Lenik. – Jeśli uda się nam pozyskać środki z Mechanizmu Norweskiego, to wykonana zostanie między innymi planowana modernizacja traktu porodowego. Myślimy też o nowych windach oraz o modernizacji toalet – zaznaczył.

Wioletta Zuzak

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mercikmor_feuszstanislaw dErnest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mercik
Gość
mercik

Brawo Lenik. Jesteś tam rok a już zbudowałeś lotnisko w szpitalu. A Krosno od lat nie może się doczekać…

mor_feusz
Gość
mor_feusz

chapeau bas!

Ernest
Gość
Ernest

przepraszam że zadam niedyskretne pytanie ale co temu panu na zdjęciu stało się w ucho? oczywiście gratuluję także rekordowego kontraktu :D

stanislaw d
Gość
stanislaw d

mistrz ceremonii 39 lat a takie skcesy pod znakiem zielonej koniczyny da się panowie da.