Krosno dla transplantacji

W ramach sympozjum rozdawane były tak zwane oświadczenia woli.

KROSNO. W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie odbyło się Sympozjum Transplantologiczne zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Krosno dla transplantacji”.

Najważniejszy wątek – transplantacja – został przybliżony uczestnikom sympozjum z aspektu medycznego, etyczno – religijnego i medialnego. Ponadto pacjentki po transplantacji opowiedziały, jak to jest nosić w sobie cząstkę drugiego człowieka. Lekarze przekonywali do zdrowego trybu życia, czyli właściwego odżywiania, aktywności fizycznej i regularnego wykonywania badań profilaktycznych szczególnie w kierunku chorób nerek.

Program sympozjum został urozmaicony występami artystycznymi młodzieży krośnieńskich szkół. – Celem podjętych działań prowadzonych w ramach akcji jest zwiększenie liczby pobieranych narządów i tkanek do transplantacji, zwłaszcza w naszym regionie – mówi Barbara Szarłowicz, koordynator akcji. W Sympozjum uczestniczyli między innymi uczniowie krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy chętnie zaopatrywali się w oświadczenia woli. – We współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna organizuję akcję rozpowszechniania oświadczeń woli wśród mieszkańców Krosna wraz z ulotkami informacyjnymi o znaczeniu podpisania i posiadania takiego dokumentu.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments