Krosno jednak nie straci gigantycznego dofinansowania

Rozbudowa i przebudowa ul. Decowskiego jest konieczna. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Ważna dla mieszkańców Polanki inwestycja zostanie zrealizowana.

Jak poinformował nas wczoraj, Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna, ponad 2,5 – milionowa dotacja unijna na rozbudowę i przebudowę ul. Decowskiego już nie jest niezagrożona. – Miasto ogłosiło przetarg, który ma wyłonić wykonawcę przedsięwzięcia – zdradził nam.

Przypomnijmy. W kwietniu br. miała ruszyć rozbudowa i przebudowa ulicy Decowskiego w dzielnicy Polanka. Nie ruszyła, gdyż wojewoda podkarpacki uchylił decyzję o zezwoleniu na zrealizowanie przedsięwzięcia. Miastu mogło stracić w sumie ponad 2,5 miliona złotych, które pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na tę inwestycję. Do wstrzymania zadania przyczyniły się również odwołania mieszkańców Polanki.

Projekt jest gotowy do realizacji
– Musieliśmy ponowić pewne procedury, uwzględnić zastrzeżenia. Aktualnie dysponujemy wszystkimi niezbędnymi prawomocnymi pozwoleniami, projekt jest gotowy do realizacji, trwa procedura wyłaniania wykonawcy  – wyjaśnił nam Bronisław Baran.

Dodajmy, że wartość całego projektu opiewa na kwotę 3 627 064,26 zł. Rozbudowa ma polegać przede wszystkim na dostosowaniu szerokości ulicy Decowskiego do obowiązujących przepisów, poprawi się także stan nawierzchni, odwodnienie, bezpieczeństwo ruchu zarówno kołowego, jak i pieszego.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments