Krosno zdobyte. ZDJĘCIA

I LIGA MĘŻCZYZN. Fatalna końcówka III kwarty i przegrana walka na tablicach główną przyczyną pierwszej porażki krośnian we własnej hali.

Po trzech zwycięstwach z rzędu przed własną publicznością, w sobotę koszykarze PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno po raz pierwszy w tym sezonie zeszli ze swojego parkietu pokonani. Halę w Krośnie odczarował AZS WSGK Polfarmex Kutno, który wygraną zapewnił sobie dzięki dobrej postawie w II połowie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Gospodarze znakomicie rozpoczęli sobotnie starcie i po niespełna dwóch minutach prowadzili już 7:0. W 27. min gospodarze prowadzili jeszcze 54:44, jednak w kolejnych trzech minutach tej odsłony zdobyli zaledwie 2 punkty, a dziurawa obrona oraz skuteczna gra AZS sprawiły, że przyjedni jeszcze przed ostatnią częścią gry wyszli na prowadzenie. Przy stanie 56:56, celny osobisty wykonał Bręk, a chwilę później kolejne dwa punkty dołożył Rduch (56:59). W IV kwarcie goście nie pozwolili sobie już wydrzeć prowadzenia. Na trzy minuty przed końcową syreną ich strata wynosiła już 12 punktów (67:79) i wówczas stało się jasne, że ten mecz trzeba spisać na straty.

MOSiR Krosno    78
AZS Kutno    87
(25:24, 16:9, 15:26, 22:28)

MOSiR: Oczkowicz 9 (1×3), Pluta 9, Łączyński 17 (1×3), Pisarczyk 11, Salamonik 20 (2×3) oraz Partyka 2, Misiewicz 10 (1×3), Adamczewski 0
AZS: Małecki 12 (2×3), Trepka 0, Dłuski 18, Mazur 8 (1×3), Glabas 9 (1×3) oraz Rduch 5, Jakóbczyk 8 (1×3), Kwiatkowski 0, Szwed 7, Bręk 20 (2×3).

Sędziowali: M. Borowy, R. Szwej, W. Majchrowicz. Widzów 500.