Krosno znów okaże się szczęśliwe?

Serbia to znacznie groźniejszy rywal od Estonii, którą Polki pokonały w Krośnie przed tygodniem. Fot. Wit Hadło

KOSZYKÓWKA KOBIET. ELIMINACJE ME 2013. W sobotę w krośnieńskiej hali MOSiR Polki grają arcyważny mecz z Serbią.

Sobotnie spotkanie reprezentacji Polski z Serbią zadecyduje o drugim miejscu w grupie i awansie do finałów przyszłorocznych mistrzostw Europy. Łatwo nie będzie, ale biało-czerwone wierzą, że Krosno znów okaże się dla nich szczęśliwe.

Tak było siedem lat temu, gdy Polki wygrały z Finlandią w turnieju barażowym, wywalczyły przepustki na EuroBasket, a kilka tygodni później w tureckim turnieju zajęły 7. miejsce. Kadrę prowadził wówczas Arkadiusz Koniecki, a pojedynek w Krośnie pamiętają Paulina Pawlak i Agnieszka Szott-Hejmej, które dziś słuchają w kadrze poleceń trenera Jacka Winnickiego. – Ja także doskonale pamiętam tamten dzień. Hala pękała w szwach, kibice zgotowali naszym dziewczynom wspaniałe przyjęcie – wspomina Andrzej Cycak z krośnieńskiego MOSiR-u, który zachęca do podobnego wsparcia w sobotę.

– Gra idzie o dużą stawkę, a rywal jest wymagający. Zresztą, pojedynki z drużynami z Bałkanów zawsze mają swój klimat. Spodziewam się więcej kibiców, niż na pierwszym meczu z Estonią. W tamtą sobotę, 16 czerwca, Polska żyła jednak meczem piłkarzy z Czechami – przypomina.

O dobrą atmosferę na trybunach nie trzeba się martwić. Bilety sprzedają się lepiej, niż na najsłabszą w grupie Estonię, którą Polki pokonały wyraźnie 77-52. Wejściówki kosztują 8 (dla młodzieży i studentów) i 12 zł. – Można je kupić codziennie w hali ROSiR, nawet w godzinach wieczornych. Dostępne są również za pośrednictwem portalu kupbilet.pl – przypomina Andrzej Cycak.

Serbki zadowolone
W czwartek popołudniu Polki dotarły do Krosna z Cetinje, gdzie przegrały z faworytem grupy – Czarnogórą 50-59. Wynik zaskoczeniem nie jest, a trener Winnicki znów musiał zestawiać skład bez kontuzjowanej Pauliny Pawlak. Szanse na to, że nasza najbardziej doświadczona rozgrywająca pomoże koleżankom już w spotkaniu z Serbią, praktycznie są żadne. Formą imponuje za to Agnieszka Skobel, która do 16 punktów zdobytych na Bałkanach dołożyła 6 zbiórek i 3 asysty.

Serbki przyjadą do Polski w piątek w dobrych humorach; po rozbiciu 88-64 Szwajcarii. Nasze panie powinny uważać na dobrze rzucającą Marinę Mandić, zbierającą Ivankę Matić i Tamarę Radocaj, która zanotowała 8 asyst.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments