Kryminalni rozbili złodziejską bandę

Odzyskane przez policjantów skutery. Fot. KMP

RZESZÓW. Złodzieje grasowali na terenie Rzeszowa, Przemyśla i gminy Dynów.

Dwóch złodziei zostało zatrzymanych przez właściciela domu i przekazanych policjantom z komisariatu z Dynowa. Okazało się, że był to dopiero wierzchołek góry lodowej. Mężczyźni na początku nie przyznawali się, ale po żmudnej pracy policjantów wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy wpadło ich pięciu kolegów. Okazało się, że od połowy roku dokonali oni co najmniej kilkunastu włamań i kradzieży. Policjanci odzyskali kilkanaście skuterów, motocykl oraz m.in. felgi samochodowe, komplety kół, elektronarzędzia. – Wiemy do kogo należy większość skradzionych rzeczy, dlatego wkrótce wrócą one do swoich właścicieli. W przypadku tych pozostałych rzeczy będziemy prawdopodobnie publikować komunikaty – mówi podkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Zaczęło się od tego, że mieszkaniec Pawłokomy wspólnie ze swoim ojcem i braćmi zatrzymał dwóch złodziei w wieku 25 i 18 lat, którzy włamali się do jego budowanego domu. Na miejsce przyjechali policjanci z Dynowa, którzy zabezpieczyli ślady włamania, a złodziei umieścili zaś w policyjnym areszcie.

Ci początkowo do niczego nie chcieli się przyznać i tutaj wkroczyli kryminalni z KMP Rzeszów, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Okazało się, że nie chodzi tylko o jeden dom i dwóch włamywaczy, ale o złodziejską bandę siedmiu osób, mieszkańców Bachórza i Dynowa. Cała siódemka dostała się tym samym w ręce policjantów, a byli nimi trzej bracia w wieku 25, 18 i 22 lat i ich 17-letni znajomy z Dynowa oraz trzech w wieku 15 i 16 lat, mieszkańców Bachórza.

Głównie włamywali się do nowo wybudowanych domów i kradli co popadnie. Podczas przeszukań miejsc związanych ze sprawcami policjanci znaleźli mnóstwo skradzionych rzeczy m.in. 13 skuterów, 1 motocykl, elektronarzędzia, grzejniki, rower górski, komplety kół, felgi samochodowe oraz sprzęt sportowy. Co więcej, udało się ustalić również paserów, którym zatrzymani sprzedali skradzione skutery.

Pełnoletnim złodziejom grozi kara do 10 lat więzienia, mężczyźni przyznali się do winy, ale co ciekawe Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie uznała, że nie muszą oni trafić do aresztu tymczasowego i wystarczą dozory policyjne. O trójce nieletnich złodziei zadecyduje sąd rodzinny.

Grzegorz Anton

do “Kryminalni rozbili złodziejską bandę”

  1. Żeszowiak

    Proszę redaktorów o sprawdzenie tej sprawy!!! i jak wygląda sprawa czy ktoś jej pod dywanik nie zamiecie????

  2. Bartosz

    Młode mięsko. W pie**u już zacierają rączki . I tak złodziejaszki zostaną cwelami.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.