Kryształowe Serce dla wielkich ludzi

RZESZÓW. W piątek zasłużeni krwiodawcy z Podkarpacia zostali nagrodzeni odznaczeniami prezydenta RP, ministra zdrowia, oraz odznakami honorowych dawców krwi.

Kryształowe Serce czyli najwyższe odznaczenie Polskiego Czerwonego Krzyża zostało przyznane Zdzisławowi Wójcikowi, który niestety nie mógł odebrać go osobiście. Podczas gali przyznano też nagrody dla podkarpackich szkół, które włączyły się ruch krwiodawstwa.

Podczas piątkowej uroczystości w Domu Kultury przy ulicy Kochanowskiego ceremonii dekoracji dokonali Andrzej Reguła, wicewojewoda podkarpacki oraz Alicja Zając, senator RP i prezes Podkarpackiego Zarządu PCK.

– W naszej szkole oddajemy rocznie około 30-40 litrów krwi, otrzymaliśmy za to pierwsze miejsce w Polsce i w regionie w konkursie „Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii szkół medycznych – mówi Anna Golenia, przewodnicząca Szkolnego Koła PCK przy Szkole Medycznej w Rzeszowie. – Sama oddaję krew już od 4 lat i podzieliłam się już 5 litrami. Z nagrody się cieszymy, ale nie robimy tego dla pucharów tylko po to by pomagać innym.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments