Krzyż zostaje w Sejmie

Fot. sxc.hu

KRAJ. Krzyż na sali obrad Sejmu nie narusza konstytucji i prawa unijnego – to zdanie ekspertów, którzy  przygotowywali opinie dla Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Zwrócili też uwagę, że posłowie przyjęli uchwałę, która potwierdziła obecność krzyża w przestrzeni publicznej. Z takich ekspertyz cieszy się premier Donald Tusk.

– Osobiście cieszę się, że te ekspertyzy tak brzmią i że może osłabią, przynajmniej trochę, ten impet ludzi, którzy chcieliby dla krzyża, przeciw krzyżowi, wokół krzyża robić awanturę polityczną, z jakiejkolwiek strony pochodzą – powiedział premier.

Wniosek o usunięcie krzyża złożył klub Ruchu Palikota. Napisano w nim m.in., że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony „sprzecznie z prawem”. Wnioskodawcy uważają też, że obecność symbolu religijnego w tym miejscu jest niezgodna m.in. z konstytucją.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
babcia zosia
babcia zosia
9 lat temu

Żle się stało,chociaż było to do przewidzenia.Potrzebny jest czas i jeszcze więcej demokracji-trzeba zdecydowanie rozdzielić -na początek religię od państwa i ukrócić złodziejski sposób finansowania, co wcale nie oznacza powrotu do zgrzebnej sukienki i rzemyków na nogi.Tak ,do sukienki dodamy porózek a, do sandałek skarpetki

MACIKOWW2
MACIKOWW2
9 lat temu

JAK KTOŚ MYŚLAŁ,ŻE POLITYCY=HIPOKRYCI WYDADZĄ INNY WYROK W SPRAWIE NARZĘDZIA ZBRODNI,KRZYŻA ŚW.ANDRZEJA,TO BYLI NAIWNYMI OPTYMISTAMI!!!KATO=POLSKA, BASTION KLECHO ZŁODZIEI NIE BĘDZIE DŁUGO PAŃSTWEM ŚWIECKIM, W KTÓRYM OBYWATELE A NIE KLER KATOLICKI Z BURAKAMI POLITYKAMI DECYDUJE O SWOIM BYCIE!!U NAS GŁOS OBYWATELI W POSTACI KONSTYTUCYJNEGO REFERENDUM W OGÓLE NIE ISTNIEJE!!DEMOKRACJA TO JEST W SZWAJCARII!! U NAS TO PSEUDO DEMOKRACJA!!TUSK I KOMOROWSKI TO CHYBA Z SUKIENKOWYM BARONAMI CHODZĄ DO WYCHODKA NAWET!!

nollet
nollet
9 lat temu

Tusk się cieszy że krzyż zostanie!? Tusk jest gotów opluć krzyż, nasikać na krzyż, jeżeli tylko taki wyczyn zagwarantuje mu wladzę! Na zdrowy rozum. Dorosły facet, po 25 latach małżeństwa bierze slub koscielny!!! Po co? Nawrócił się? Zrozumiał wiarę? Po co? Bo uważał, że ślub koscielny przysporzy mu głosów w wyborach prezydenckich, niestety przegrał z Kaczyńskim. Czy taki człowiek zasługuje na szacunek? Zdecydowanie nie, w zamian za władzę jest zdolny sprzedać każdego i zdradzić kazdego i tak zrobił! Nie sprzedał rodzonej matki , ale nie dlatego że ją kochał, tylko z braku kupca czyli zapotrzebowania. Miejsce krzyza jest w kościołach… Czytaj więcej »

bart
bart
9 lat temu

Jestem żydem i obywatelem tego kraju Proszę o umieszczenie Gwiazdy Dawida obok krzyża.

Mariusz
Mariusz
9 lat temu
Reply to  bart

Palikot też jest Żydem – idź go poproś.

dp
dp
9 lat temu
Reply to  bart

do Izraela

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu
Reply to  bart

bart, możesz sobie wpiąć Gwiazdę Dawida w klapę marynarki, tak jak to robią posłowie PiS.
Gwiazda Dawida z polska państwowością nie ma nic wspólnego.

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Początek państwa polskiego to chrzest i krzyż. Obojętnie co on dla kogo znaczy, jest symbolem nierozerwalnym z polską państwowością. I dziwne by było, gdyby krzyża w polskim sejmie nie było.
Mam natomiast wątpliwości, czy biało-czerwone barwy na plakietkach posłów PiS, nie są bezczeszczone.

Koko
Koko
9 lat temu

Wykończyli Leppera teraz mają Palikota i interes się kręci.Ciekawe kto kogo przetrzyma.