Krzyż zostaje w Sejmie

Fot. sxc.hu

KRAJ. Krzyż na sali obrad Sejmu nie narusza konstytucji i prawa unijnego – to zdanie ekspertów, którzy  przygotowywali opinie dla Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Zwrócili też uwagę, że posłowie przyjęli uchwałę, która potwierdziła obecność krzyża w przestrzeni publicznej. Z takich ekspertyz cieszy się premier Donald Tusk.

- Osobiście cieszę się, że te ekspertyzy tak brzmią i że może osłabią, przynajmniej trochę, ten impet ludzi, którzy chcieliby dla krzyża, przeciw krzyżowi, wokół krzyża robić awanturę polityczną, z jakiejkolwiek strony pochodzą – powiedział premier.

Wniosek o usunięcie krzyża złożył klub Ruchu Palikota. Napisano w nim m.in., że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony „sprzecznie z prawem”. Wnioskodawcy uważają też, że obecność symbolu religijnego w tym miejscu jest niezgodna m.in. z konstytucją.

łuk

do “Krzyż zostaje w Sejmie”

 1. babcia zosia

  Żle się stało,chociaż było to do przewidzenia.Potrzebny jest czas i jeszcze więcej demokracji-trzeba zdecydowanie rozdzielić -na początek religię od państwa i ukrócić złodziejski sposób finansowania, co wcale nie oznacza powrotu do zgrzebnej sukienki i rzemyków na nogi.Tak ,do sukienki dodamy porózek a, do sandałek skarpetki

 2. MACIKOWW2

  JAK KTOŚ MYŚLAŁ,ŻE POLITYCY=HIPOKRYCI WYDADZĄ INNY WYROK W SPRAWIE NARZĘDZIA ZBRODNI,KRZYŻA ŚW.ANDRZEJA,TO BYLI NAIWNYMI OPTYMISTAMI!!!KATO=POLSKA, BASTION KLECHO ZŁODZIEI NIE BĘDZIE DŁUGO PAŃSTWEM ŚWIECKIM, W KTÓRYM OBYWATELE A NIE KLER KATOLICKI Z BURAKAMI POLITYKAMI DECYDUJE O SWOIM BYCIE!!U NAS GŁOS OBYWATELI W POSTACI KONSTYTUCYJNEGO REFERENDUM W OGÓLE NIE ISTNIEJE!!DEMOKRACJA TO JEST W SZWAJCARII!! U NAS TO PSEUDO DEMOKRACJA!!TUSK I KOMOROWSKI TO CHYBA Z SUKIENKOWYM BARONAMI CHODZĄ DO WYCHODKA NAWET!!

 3. nollet

  Tusk się cieszy że krzyż zostanie!? Tusk jest gotów opluć krzyż, nasikać na krzyż, jeżeli tylko taki wyczyn zagwarantuje mu wladzę! Na zdrowy rozum. Dorosły facet, po 25 latach małżeństwa bierze slub koscielny!!! Po co? Nawrócił się? Zrozumiał wiarę? Po co? Bo uważał, że ślub koscielny przysporzy mu głosów w wyborach prezydenckich, niestety przegrał z Kaczyńskim. Czy taki człowiek zasługuje na szacunek? Zdecydowanie nie, w zamian za władzę jest zdolny sprzedać każdego i zdradzić kazdego i tak zrobił! Nie sprzedał rodzonej matki , ale nie dlatego że ją kochał, tylko z braku kupca czyli zapotrzebowania. Miejsce krzyza jest w kościołach nie w urzędach państwowych, wbrew temu co napisali „mędrcy” , chrzest był aktem politycznym. Mieszko nie odczuwał potrzeby zmiany wiary. Nowa wiara przyniosła nam morze nieszczęść. Zbrodnie o jakich wczesniej nie snilismy nawet, Kler cofnął w rozwoju świat o kilka wiekow, to kler pisał naszą historię, dlatego jest tak nielogiczna, tak bardzo zaklamana. To kler służył wiernie zaborcom, potem III Rzeszy, potem PRL,, w sytuacji gdy upadali panowie którym kler służył, stawali sie jego najbardziej zażartymi wrogami. To nie miejsce na wyklad. Tusk cieszył się będzie jak w sejmie zawieszą półksiezyc, pod warunkiem, że będzie miał władzę, natychmiast wpadnie w islamską dewocje. Jest zdolny do wszystkiego!

 4. bart

  Jestem żydem i obywatelem tego kraju Proszę o umieszczenie Gwiazdy Dawida obok krzyża.

 5. zgrzyt

  Początek państwa polskiego to chrzest i krzyż. Obojętnie co on dla kogo znaczy, jest symbolem nierozerwalnym z polską państwowością. I dziwne by było, gdyby krzyża w polskim sejmie nie było.
  Mam natomiast wątpliwości, czy biało-czerwone barwy na plakietkach posłów PiS, nie są bezczeszczone.

 6. Koko

  Wykończyli Leppera teraz mają Palikota i interes się kręci.Ciekawe kto kogo przetrzyma.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.