Ks. Jegierski: – Boję się, że ktoś mnie zabije!

- Przedwczoraj dostałem informację, że sprawę przejmuje CBA. Co ciekawe, do mnie nie dotarła żadna informacja. Dowiedziałem się o tym od współpracownicy - mówi ks. Jegierski. Fot. Fundacja „SOS dla życia”

– Przedwczoraj dostałem informację, że sprawę przejmuje CBA. Co ciekawe, do mnie nie dotarła żadna informacja. Dowiedziałem się o tym od współpracownicy – mówi ks. Jegierski. Fot. Fundacja „SOS dla życia”

RZESZÓW. Ksiądz, któremu Kornel Morawiecki miał pożyczyć pieniądze, twierdzi, że otrzymuje pogróżki.

Kilka tygodni temu na konferencji prasowej w Sejmie ks. Tomasz Jegierski oskarżył Kornela Morawieckiego, że ten nie oddał mu 96 tys. zł pożyczonych 5 lat wcześniej. Ojciec premiera zaprzeczył, by brał od duchownego jakiekolwiek pieniądze, ale sprawą zajęła się prokuratura. Duchowny twierdzi, że wysłannicy Morawieckiego kontaktowali się z nim i żądali, by odwołał swoje oskarżenia. – Powiedzieli, że jeśli nie podpiszę, będę umierał głupią śmiercią, bo przecież nie za wiarę – mówi ks. Jegierski. – Żyję w ciągłym strachu – podkreśla.

Miesiąc temu duchowny przedstawił dokument mający potwierdzać, że 5 stycznia 2013 roku Kornel Morawiecki przyjął pieniądze. Miała je pożyczyć Fundacja „SOS dla życia” z siedzibą w Rzeszowie, kierowana przez ks. Jegierskiego. Pożyczającym było natomiast Stowarzyszenie Solidarności Walczącej, na którego czele stoi Kornel Morawiecki. Miał to być wyraz wdzięczności za udzielenie dotacji.

Na konferencji w Sejmie opowiadał jak, 27 lutego otrzymał telefon od opiekunki jego 94-letniej babci, że przed drzwiami stoi ABW i chce wejść siłą. – Funkcjonariusze weszli tylko po to, zastraszając babcię, by zdobyć ten jeden dokument, to jest oczywiście kopia – mówił ks. Jegierski, pokazując potwierdzenie pożyczki. – Gdy weszło ABW, byłem za granicą. Wróciłem 1 marca. Wtedy skontaktował się ze mną Paweł Zakrzewski, który chciał negocjować ugodę z Kornelem – opowiada duchowny. – Przyjechał z prawnikiem, który powiedział, że reprezentuje Morawieckiego. Jak twierdzi ksiądz, wcześniej otrzymał od prawnika pismo, w którym miał odwołać wszystko, co złożył w prokuraturze i w zasadzie biorąc winę na siebie. – W trakcie rozmowy powiedzieli, że jeśli go nie podpiszę, będę umierał głupią śmiercią, bo przecież nie za wiarę. Cały czas wywierali na mnie presję, że muszę to podpisać. Udało mi się ich przekonać, że muszę to skonsultować z prawnikiem i wyszedłem stamtąd cało – relacjonuje. Potem mieli wysłać kolejny dokument – od Morawieckiego. – Miał wycofać swoje zawiadomienie i „łaskawie mi wybaczyć, bo to wszystko było dużym nieporozumieniem” – mówi ksiądz. Na to jednak się nie zgodził.

Następnego dnia pojechał do prokuratury złożyć zeznania. – Nagle między samochodami pojawił się srebrno-czarny obiekt, który jechał prosto na moją szybę. W ostatniej chwili udało mi się go uniknąć i uderzył w chłodnicę w moim samochodzie – opowiada. Przypadek? Człowiek, który mnie szantażował często mówił o dronach. Dobrze się na nich znał. Może to być wielki zbieg okoliczności, ale wcześniej groził, że będą mnie katować, że mnie zniszczą – zaznacza.

Sprawę przejęło CBA
Morawiecki kategorycznie zaprzeczył, że ksiądz Jegierski dawał mu jakiekolwiek pieniądze. – W mediach cały czas jest narracja, że Morawiecki jest przeze mnie szantażowany i zgłosił do prokuratury, że chcę wyłudzić pieniądze. Jednak nigdy nie przedstawił na to żadnego dowodu – mówi ks. Jegierski. – Prokuratura przyjęła moje zawiadomienie i jest śledztwo przeciwko Mateuszowi i Kornelowi. Teraz CBA przejęło sprawę, więc chyba jest coś na rzeczy – zauważa. Jak twierdzi, organy nie pozostały bez wpływu władz? – To jest sterowane. Okazało się np., że prokurator, który wysyłał ABW na zlecenie Mateusza i Kornela Morawieckich dziwnym trafem ma kredyt w Banku WBK. Jeżeli prokurator jest uzależniony od banku, nie powinien brać udziału w postępowaniu – podkreśla ksiądz.

Wioletta Kruk

do “Ks. Jegierski: – Boję się, że ktoś mnie zabije!”

 1. Oldres

  tak, masz rację katabasie, zostaniesz zabity skutecznie i na śmierć przez własną michę, poprzez nieumiarkowanie w żarciu i w popitce.

 2. jasnowidz

  Z oczu i buźki widać ,że to uczciwy biedula i rozmodlony POczciwiec , biedak któremu po 100 000 spada jak manna z nieba, albo jak Bolkowi totolotek,a on je użycza ubogim, bo nie wie co ma z nimi zrobić ,pewnie to jaki dobrodziej , kolega Ambergolda, albo innego Sowy ,tylko mu współczuć, bo chce biedak robić za drugiego Popiełuszkę ,bo przecież na drugiego Bolka kapusia to się już nie załapie, ale marnie się do tego się zabiera i czas na to już nie ten ,a ludzie też już zmądrzeli :-)
  Jest jeszcze jedna mozliwość ,może nadużył wina mszalnego marki”Jankowski ” z piwnicy Bolka :-).

 3. Antykomuch

  Następny samoujawnający się kodorasta/UBewatel?

 4. o.tadeusz

  W tym faszystowsko-pisiorkim kraju, każdy nie-pisior, to albo ubek, albo inny przestępca. Tylko kurdupel jest Bogiem i wyrocznią. Reszta to drugi sort i bandyckie mordy. A Ciemny lud to kupuje, bo tak powiedział klasyk pisu: Kurski!

  • batnalewactwo

   to co ty czerwona małpo robisz jeszcze w tym kraju, wypadaj do swoich na zawsze, jednej mendy lewackiej mniej

  • jasnowidz

   o.tadeusz
   15 kwietnia 2018 – 13:13
   W tym faszystowsko-pisiorkim kraju, każdy nie-pisior, to albo ubek, albo inny przestępca. Tylko kurdupel jest Bogiem i wyrocznią. Reszta to drugi sort i bandyckie mordy. A Ciemny lud to kupuje, bo tak powiedział klasyk pisu: Kurski!
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   „o. tadeusz” to ty nie jesteś towarzyszu ,a tylko stary UBek ,towarzyszu bandytu Cyby ,nie obrażaj jego „mordy „,bo takich i jak ty, nawet „ciemny lud „już nie kupuje!
   A co do „sortów „, ty ty nawet na” trzeci sort” się nie załapiesz ,a tylko na „resort ” i to ten resort, co mordował Polaków i księży , a teraz chce zawracać Wisłę gumowym penisem Palikota i „faszystów” wsród Polaków szukać !
   Jesli ci się` ten „faszystowski kraj” nie podoba ,to „jest szansa dla ciebie” ,”wypad do Korei” tam czekają na takich jak ty !
   Weź też kumla” Wieśka gienerała” z SB /tego „ogrodowego kabareciarza” co demonstruje z KODerastami na rynku w Rzeszowie / on już tam ma wtyki ,to ci pomoże :-)
   Jak chcesz więcej rekomendowanych towarzyszy ,to jasnowidz ci przypomni !

 5. ewa

  patrząc na tę facjatę, szyderczo uśmiechniętą, zadowoloną z siebie, wypasioną, to – wypisz, wymaluj morda sb-ckiej swini

 6. Ciekawy

  ,,Pożyczającym było natomiast Stowarzyszenie Solidarności Walczącej, na którego czele stoi Kornel Morawiecki. Miał to być wyraz wdzięczności za udzielenie dotacji”

  Jak rozumieć to stwierdzenie? Kto udzielił tej dotacji Fundacji „SOS dla życia”, może to było zobowiązanie za udzielenie tej dotacji. Żeby w papierach było wszystko w porządku sporządzono umowę pożyczki

 7. Endrju

  Opodatkować Kościół

 8. Bonifacy Krufka

  W ZOO nie wypełnia się PIT-ów więc może nie wiesz – przy pożyczce, to pożyczający ma wykazać przychód i uiścić podatek /2% ? / a nie pożyczający „klecha”.Gdybyś napisał, że dziwisz się skąd biedny „klecha” ma na utrzymanie opiekunki i zagraniczne wyjazdy – to co innego. W kościele ubóstwo jest powszechne

 9. Real

  Dla mnie to jakiś POwski przebieraniec. To ich metody działania.

 10. glen miller

  Po twarzy i zapadniętych policzkach widać ze żyje w ubustwie jak mówi Biblia.

 11. Oldres

  kto to jest ten samorządny i niezależny katabas, czy taka kanadyjska menda może sobie swobodnie hulać po Polsce i robić zadymy, czerwone berety nie maja nad nim władzy więc ten małorolny robi co chce a nawet więcej.

 12. hijena

  czy kwota pozyczki wykazana byla w rocznym zeznaniu podatkowym tego klechy? Czy wyjęta była ze skarpety ?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.