Ks. Roman J. nie pójdzie siedzieć

Ks. Roman J. nie pojawił się na odczytaniu wyroku. Duchowny został skazany na dwa lata w zawieszeniu na cztery. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sąd Apelacyjny złagodził wyrok za molestowanie nastolatki.

Dwa lata w zawieszeniu na cztery lata, dozór kuratora, grzywna w wysokości 13,5 tys. zł oraz po 600 zł. dla dwóch sióstr poszkodowanych przez duchownego. Taki wyrok zapadł wczoraj przed Sądem Apelacyjnym w Rzeszowie w sprawie winnego molestowania seksualnego nastoletniej dziewczyny ks. Romana J. Duchowny nie pojawił się na odczytaniu wyroku, który jest prawomocny.

Przypomnijmy. 52-letni ks. Roman J. były proboszcz w podropczyckiej miejscowości Mała został aresztowany w kwietniu 2010 r. Prokuratura zarzuciła mu molestowanie seksualne trzech dziewczynek poniżej 15 lat i współżycie z czwartą, która nie ukończyła 18 roku życia (co zdaniem prokuratury było “wykorzystaniem zaufania” i podlegało karze). Zdaniem śledczych do molestowania młodszych dziewczynek miało dojść w latach 2003 – 2007 r. Do obcowania płciowego z najstarszą miało natomiast dochodzić w latach 2007-2008.

Proces, który ruszył w maju tego samego roku, ze względu na dobro pokrzywdzonych dziewczynek jak i rodzaj zarzucanych księdzu czynów został w całości utajniony, a duchowny odpowiadał z wolnej stopy.

Winny molestowania
23 grudnia 2011 r. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał księdza za winnego jednego z czterech zarzucanych mu czynów i wymierzył mu wyrok 2,5 roku bezwzględnego więzienia za molestowanie seksualne swojej małoletniej uczennicy oraz 4-letni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Postępowania w sprawach trzech pozostałych dziewcząt zostały przez sąd umorzone. Ksiądz wprawdzie naruszył ich nietykalność cielesną, jednak nie nosiło to znamion molestowania seksualnego, a sprawy uległy już przedawnieniu.
Wczorajszy wyrok Sądu Apelacyjnego złagodził wyrok. Dwa poprzednie umorzenia zostały zamienione na uniewinnienie, trzeci został podtrzymany w mocy.

Katarzyna Szczyrek

do “Ks. Roman J. nie pójdzie siedzieć”

 1. bepe

  to kpina z polskiego prawa, w polsce byle klecha jest ponad prawem, skandal a powinnna gnida wisieć

 2. wels5

  No to babcie wymodliły złagodzenie wyroku. Cud prawdziwy! A kogo obchodzą molestowane dziewczynki? No i sąd wydał wyrok godny państwu wyznaniowemu.

 3. slawek

  O to ruszą zloty w Małej :D

 4. czacza

  No to honda goldwing będzie znów w trasie, ciekawe czy wróci do radia Via.

 5. VV

  ten wyrok to jakas kpina! a juz wrecz groteskowo sie przedstawia kwota odszkodowania dla pokrzywdzonych.

 6. organista

  Winny ale nie pojdzie siedziec.
  No teraz sad koscielny pozamiata i bedzie git !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.