Ks. Roman J. skazany na 2,5 roku za molestowanie dziewczynki

Wyrok odczytał sędzia Marcin Świerk. Fot Wit Hadło

 RZESZÓW. Obrońca duchownego: Ksiądz będzie mocno wstrząśnięty tym wyrokiem

2 lata i 6 miesięcy bezwzględnego więzienia i 4-letni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Taki wyrok zapadł w miniony piątek przed sądem Okręgowym w Rzeszowie. Duchowny nie zjawił się na odczytaniu wyroku.

52-letni ks. Roman J. były proboszcz podropczyckiej miejscowości Mała został aresztowany w kwietniu zeszłego roku. Prokuratura zarzuciła mu molestowanie seksualne trzech dziewczynek poniżej 15 lat i współżycie z czwartą, która nie ukończyła 18 roku życia (co zdaniem prokuratury było “wykorzystaniem zaufania” i podlegało karze). Zdaniem śledczych do molestowania młodszych dziewczynek miało dojść w latach 2003 – 2007 r. Do obcowania płciowego z najstarszą miało natomiast dochodzić w latach 2007-2008.

Więcej w Super Nowościach

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nollet
nollet
9 lat temu

Znalazł się jeden „prawdziwy” katolik. Otóż dziewczynki są nic nie warte, bo jeździły z klechą na wycieczki i przywoziły prezenty różne, z czego ich rodzice byli bardzo dumni! Ten wpis charakteryzuje człowieka głęboko upośledzonego. 52 letni klecha kupował 13 -letnim dziewczynkom prezenty wiec miał prawo – zdaniem jakiegoś nie do końca normalnego forumowicza, korzystać z ich wdzięków!!! To 13 letnie dzieci, bez względu na ich fizyczny rozwój są nadal dziećmi, myślą i rozumują jak 13-letnie dzieci! Nietrudno facetowi w kiecce oszukać dziecko dając mu prezenty, te prezenty nie wypływały z dobroci zboczeńca, on je dawał z pełną świadomością kupowania sobie… Czytaj więcej »

babcia zosia
babcia zosia
9 lat temu

tylko ucięcie jaj uchroni kler przed ciupą

parafian
parafian
9 lat temu
Reply to  babcia zosia

wszyscy widzieli jak dziewczynki z ksiedzem na 3 dniowe wycieczki wyjezdzaly i wracaly z prezentami a rodzce po wsi dumni chodzili jakiez to pobozne coreczki maja, a takie panienki potrafia oj potrafia kusic a ksiadz czy chlop krew nie woda

lucek
lucek
9 lat temu
Reply to  parafian

a tobie się pewnie zazdrość zrobiło, że ciebie nie zabierał, to sobie chociaż teraz ulżysz na forum i napier… głupot ile wlezie