Ks. Stanisław Jamrozek biskupem pomocniczym

Fot. PAP/Dariusz Delmanowicz

PRZEMYŚL. Papież Franciszek mianował w sobotę ks. Stanisława Jamrozka, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym archidiecezji przemyskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną chełmską.

Ks. prał. dr Stanisław Jamrozek urodził się 5 maja 1960 roku w Rzeszowie, jako ostatnie z dwanaściorga dzieci śp. Józefa i śp. Zofii z d. Trąd. Pochodzi z parafii Malawa koło Rzeszowa.

W roku 1983 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W 1989 roku przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafii Rymanów Zdrój. Trzy lata później został wysłany na studia z teologii duchowości na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przez kolejne lata pełnił funkcję sekretarza metropolity przemyskiego, ks. abp Józefa Michalika.

W roku 1996 został skierowany na studia doktoranckie do Rzymu na Papieski Uniwersytet św. Tomasza (Angelicum), które uwieńczył tytułem doktora teologii. Od 2001 roku pełni funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

www.przemyska.pl/ps

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
katolik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
katolik
Gość
katolik

Ma dwa wyjscia :
Albo go Michalik spodli, albo zostanie porzadnym czlowiekiem.