Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński na Podkarpaciu

Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich - Jan Lubomirski-Lanckoroński przekazał do muzeum w Przeworsku kopię Portretu wedle zasad rebusu. Henryka Lubomirskiego jako Geniusza Sławy Elisabeth Vigée-Lebrun (1789)
Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich – Jan Lubomirski-Lanckoroński przekazał do muzeum w Przeworsku kopię Portretu wedle zasad rebusu. Henryka Lubomirskiego jako Geniusza Sławy Elisabeth Vigée-Lebrun (1789)

JAROSŁAW, PRZEWORSK, HARTA. Dziedzic fortuny Lubomirskich z oficjalną wizytą na podkarpackich włościach rodziny książęcej.

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński w regionie pojawił się na zaproszenie dyrektora przeworskiego muzeum Tomasza Syka. Prezes Fundacji Książąt Lubomirskich odwiedził Jarosław, Przeworsk, gdzie zapowiedział kolejną wizytę i Szkołę Podstawową w Harcie, której to przekazał wyposażenie sali informatycznej.

Książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich oraz prezes spółki Euro Invest i grupy Lendeskrone odwiedził Podkarpacie na zaproszenie dyrektora Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Swoją wizytę rozpoczął 26 lutego br. w Jarosławiu od spotkania z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Bogdanem Wołoszynem, następnie młody książę spotkał się z burmistrzem Jarosławia Waldemarem Paluchem. Ciekawostką wizyty w Jarosławiu były zakupy szlachcica. Nabył lokalne produkty od rodzimych przedsiębiorców w Hali Targowej. Kończąc wizytę w Jarosławiu prezes Fundacji Książąt Lubomirskich spotkał się młodzieżą w Miejskim Ośrodku Kultury i odwiedził wystawę „Jarosław i obiektywie Krakowskiego Klubu Fotograficznego i „Prawda starych przedmiotów”. Dzień Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego zakończył się spotkaniem z Rotary Klub Jarosław w Dworku Hetman.

Kolejny dzień wizyty spadkobiercy majątku Lubomirskich rozpoczął się od spotkania z burmistrzem Przeworska Leszkiem Kisielem, następnie książę uczestniczył w konferencji prasowej, której tematem przewodnim były stypendia, jakie Fundacja Książąt Lubomirskich chce przyznawać na Podkarpaciu dla zdolnej młodzieży, prezes również spotkał się z włodarzami powiatu, dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy i młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły, gdzie m.in. wymienił się publikacją książkową z młodą przeworską pisarką Agata Sykałą, uczennicą tejże szkoły ponadgimnazjalnej. Kolejnym punktem wizyty w Przeworsku księcia był zwiedzanie bazyliki pw. Ducha Św. oraz kaplicy ss. Miłosierdzia, która została ufundowana przez Lubomirskich. Kończąc dzień w Przeworsku Jan Lubomirski-Lanckoroński uczestniczył w wykładzie dotyczącym swojej rodziny w muzeum oraz w uroczystej kolacji wydanej przez Fundację Książąt Lubomirskich, na którą zaprosił osoby towarzyszące mu w zwiedzaniu majątku swoich przodków, przedsiębiorców, włodarzy oraz uczniów, którzy wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami.

Ostatnim punktem wizyty dostojnika na Podkarpaciu były odwiedziny we wsi Harta (powiat rzeszowski) w Szkole Podstawowej, której to ufundował wyposażenie sali informatycznej wraz z rzutnikiem.

Podczas swojej wizyty książę Lubomirski sugerował, by młodzież starała się o grantowe stypendia fundacji jego rodziny, a w szczególnych przypadkach o stypendia stażowe przyznawane na określony okres czasu.

vk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o