Książęta zostali ambasadorami igrzysk

Książę William wraz z żoną Kate i bratem Harrym zostali oficjalnymi ambasadorami przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie – poinformowało otoczenie rodziny królewskiej. Czy sprawdzą się w roli promotorów sportowej imprezy?

Książęca rodzina, w tym wciąż popularna para, a więc książę William i księżna Kate Middlettone znów znaleźli się w centrum zainteresowania. Tym razem za sprawą igrzysk olimpijskich. Królewscy urzędnicy poinformowali, że młode małżeństwo oraz książę Harry, brat Williama będą aktywnie uczestniczyły w promowaniu imprezy i inspirowaniu brytyjskiego społeczeństwa, aby zjednoczyć się ze sportowcami biorącymi udział w igrzyskach i paraolimpiadzie.

Tym samym członkowie rodziny królewskiej dołączyli do 27 Brytyjczyków – byłych uczestników igrzysk, którzy w tym roku zostali przedstawieni przez Brytyjską Federację Olimpijską jako ambasadorowie przyszłorocznych igrzysk.

W wydanym oświadczeniu książę William podkreślił, że cała jego rodzina nie może się już doczekać olimpiady w Londynie.

XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach 27 lipca – 12 sierpnia. Londyn będzie po raz trzeci gościć Igrzyska Olimpijskie – wcześniej odbyły się tu Igrzyska w 1908 i 1948. Z powodu II wojny światowej w 1944 roku IO, których gospodarzem miał być Londyn zostały odwołane.

PAP, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments