Książka o Lwowie

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Jaki był wkład lwowiaków w kulturę polską? Opisuje to w swojej najnowszej książce pracujący w Rzeszowie profesor Leszek Mazepa, naukowiec i działacz społeczny.

W czwartek, 12 maja, o godz. 18 w Domu Polonii w Rzeszowie (Rynek 19) odbędzie się promocja książki prof. Leszka Mazepy „Rozmyślania i wspomnienia o Lwowie i Lwowiakach”. Wstęp wolny.

Leszek Mazepa urodził się 31 marca 1931 roku w Stryju w rodzinie nauczycielskiej. 80. W 1953 roku ukończył wydział kompozycji Lwowskiego Państwowego Konwersatorium im. M.W. Łysenki (obecnie Akademia Muzyczna), w klasie prof. dr. Adama Sołtysa – wybitnego polskiego kompozytora i dyrygenta. Po studiach został kierownikiem muzycznym i dyrygentem Teatru Muzyczno-Dramatycznego w Chmielnickim (Płoskirów). W latach 1960-1995 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym lwowskiego konserwatorium.

Był założycielem w 1988 roku i pierwszym prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej, a następnie od 1991 roku jest jego honorowym prezesem. Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia związany jest z Rzeszowem – najpierw z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, a od 2001 roku z Uniwersytetem Rzeszowskim. Tutaj napisał wiele książek i artykułów naukowych.
ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments