KSM Krosno kompletuje skład

Trenerem “krośnieńskich Wilków" będzie dotychczasowy opiekun, Ireneusz Kwieciński

II LIGA. Prawdopodobnie w najbliższy piątek poznamy nazwiska nowych zawodników KSM Krosno.

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy z polskimi żużlowcami – informuje rzecznik prasowy KSM, Dawid Cysarz. Mimo zimowej aury, na stadionie w Krośnie trwają intensywne prace, a działacze robią wszystko, aby „Wilki” przystąpiły do rywalizacji na II-ligowym froncie.

– Nie ma groźby wycofania zespołu z rozgrywek II ligi, chociaż takie głosy pojawiły się pod koniec ubiegłego sezonu. Obecnie pracujemy nad zbudowaniem budżetu na minimum takim poziomie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Mamy deklarację kilku film, które zaoferowały większą pomoc, niż dotychczas. Jak zwykle spory udział w budżecie będą miały wpływy z biletów – mówi rzecznik prasowy KSM, Dawid Cysarz.

Poprawić frekwencję

To właśnie frekwencja była piętą Achillesową krośnieńskiego klubu podczas meczów ligowych w sezonie 2010. – Nie pamiętam tak złego sezonu pod tym względem. To był dla nas bardzo pechowy rok, sporo meczów trzeba było odwołać, przekładać na inne termin. Do tego nie rozpieszczała nas pogoda. To wszystko sprawiło, że do każdego meczu, z wyjątkiem pierwszego musieliśmy dokładać – kontynuuje Cysarz. Trenerem krośnieńskiej drużyny w przyszłym sezonie nadal będzie Ireneusz Kwieciński. – Pod tym względem nic się nie zmieni. Na razie ciężko mówić, jak ostatecznie będzie wyglądał nasz skład. Prowadzimy rozmowy zarówno z zawodnikami, którzy już u nas startowali, jak również z nowymi. Na pewno w przyszłym sezonie kibice nie zobaczą w naszych barwach Madsa Korneliusena, który przeniósł się do Wandy Kraków – kontynuuje Cysarz.

Powstaje nowa banda

Oprócz prac związanych z budową składu i kompletowaniem budżetu, wiele się dzieje na stadionie w Krośnie. – Obecnie trwa wymiana bandy. Jest to konstrukcja sklejkowa, dzięki czemu unikniemy sytuacji, że niemal przed każdym sezonem musieliśmy wymieniać spróchniałe elementy. Oglądaliśmy m.in. taką bandę na stadionie w Krakowie i na taką też zdecydowaliśmy się u nas. W planach jest także wymiana nawierzchni, ale uzależniona jest ona od tego, czy w kasie miasta znajdą się na to fundusze. Realizacja tej inwestycji odbędzie się najwcześniej po zakończeniu sezonu 2011 – kończy rzecznik prasowy KSM.

Spotkanie z kibicami w piątek

W najbliższy piątek, 7 stycznia o godz. 17 w salce do tenisa stołowego hali sportowej przy ulicy Legionów w Krośnie zorganizowane zostanie coroczne spotkanie zarządu KSM z kibicami. Na spotkaniu będą poruszane m.in. kwestie związane z najbliższą przyszłością klubu.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments