KSM Krosno odkrywa karty

II LIGA. 3 kwietnia br. meczem na własnym torze z Kolejarzem Opole zainaugurują II-ligowy sezon żużlowcy KSM Krosno. W miniony piątek, podczas spotkania zarządu klubu z kibicami poinformowano o podpisaniu 8 nowych kontraktów. Krośnieńscy działacze poszukują jeszcze zawodnika, który miałby być liderem drużyny.

W tym roku krośnian czekać będzie 16 spotkań ligowych. W przeciwieństwie do ubiegłego sezony, w II lidze zrezygnowano z fazy play-off, a końcowa klasyfikacja zostanie ustalona na podstawie wyników fazy zasadniczej.

Szukają lidera

Na przedłużenie umowy z krośnieńskim klubem zdecydował się Grzegorz Knapp. Nowymi „Wilkami” będą z kolei Damian Celmer i Borys Miturski oraz Czech Zdenek Simota. Nowym krajowym młodzieżowcem został Dawid Bąk, a ponadto krośnieński klub reprezentować będą Aleksander Conda, Roman Cejka i Pavol Pucko. – Ciągle szukamy nowych zawodników. Chcielibyśmy jeszcze na pewno pozyskać zawodnika, który pełniłby rolę takiego lidera i pociągnął zespół do przodu w kryzysowym momencie. Zawodnicy, których już zakontraktowaliśmy są stosunkowo młodzi. Średnia wieku w zespole wynosi teraz niespełna 23 lata. Myślę, że jest to skład, który na papierze może nie wygląda może mocniej niż inne, ale na pewno nie można go skreślić. Mamy młodych, ambitnych zawodników, którzy mają jeszcze sporo do pokazania i jestem przekonany, że nieraz dostarczy naszym fanom w przyszłym sezonie powodów do radości – mówi rzecznik prasowy KSM, Dawid Cysarz. Szkoleniowcem KSM, podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie będzie Ireneusz Kwieciński.

Konto dla Wieczorka

Nie od dziś wiadomo, że największą bolączką krośnieńskiego klubu jest skromny budżet. Krośnieńscy działacze zdecydowali się na niecodzienny sposób podratowania klubowej kasy. Otóż założyli oni specjalne konto, z którego wszystkie środki będą przeznaczane na sprzęt dla wychowanka KSM, 16-letniego Mateusza Wieczorka. Wszystkie osoby, które chcą przyczynić się do rozwoju kariery młodego krośnianina, proszone są o wpłacanie pieniędzy na konto. Dane: Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Krośnie, nr konta: 31 8642 1083 2002 8321 0437 0002. Aktualny stan konta będzie podawany co tydzień na oficjalnej stronie krośnieńskiego kluby: www.ksmkrosno.pl.

Terminarz meczów KSM Krosno

3 kwietnia: Krosno – Opole,

25 kwietnia: Miszkolc – Krosno,

8 maja: Krosno – Piła,

22 maja: Rawicz – Krosno,

29 maja: Krosno – Lublin,

5 czerwca: Równe – Krosno,

12 czerwca: Krosno – Kraków,

19 czerwca: Ostrów – Krosno,

26 czerwca: Krosno – Ostrów,

3 lipca: Kraków – Krosno,

17 lipca: Krosno – Równe,

7 sierpnia: Lublin – Krosno,

14 sierpnia: Krosno – Rawicz,

21 sierpnia: Piła – Krosno,

18 września: Krosno – Miszkolc,

25 września: Opole – Krosno.

Aktualny skład KSM Krosno

Seniorzy: Damian Celmer – 3,38, Krister Jacobsen (Dania) – 6,50, Jan Jaros (Czechy) – 6,50, Grzegorz Knapp – 6,12, Martin Malek (Czechy) – 6,50, Borys Miturski – 2,50, Patrick Noergaard (Dania) – 6,50, Zdenek Simota (Czechy) – 6,50

Juniorzy: Dawid Bąk – 2,50, Roman Cejka (Czechy) – 6,50, Aleksander Conda (Słowenia) – 3,05, Pavol Pucko (Czechy) – 6,50, Mateusz Wieczorek – 2,50.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments