Kształcenie dziecka z wadą słuchu

- O tym, jak mogą pomóc dziecku z wadą słuchu nauczyciele, logopedzi, pedagodzy i dyrektorzy przedszkoli i szkół będzie można posłuchać i porozmawiać na konferencji szkoleniowej „Nauczanie dziecka z wadą słuchu w placówkach ogólnodostępnych” - zachęca Anita Kafel, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie. Fot. Archiwum
– O tym, jak mogą pomóc dziecku z wadą słuchu nauczyciele, logopedzi, pedagodzy i dyrektorzy przedszkoli i szkół będzie można posłuchać i porozmawiać na konferencji szkoleniowej „Nauczanie dziecka z wadą słuchu w placówkach ogólnodostępnych” – zachęca Anita Kafel, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie. Fot. Archiwum

BRZOZÓW. Kształcenie dziecka z wadą słuchu to żmudny i długotrwały proces.

O tym, jak mogą pomóc dziecku z wadą słuchu nauczyciele, logopedzi, pedagodzy i dyrektorzy przedszkoli i szkół będzie można posłuchać i porozmawiać na konferencji szkoleniowej „Nauczanie dziecka z wadą słuchu w placówkach ogólnodostępnych”, która odbędzie się 21.10.2013 roku o godz. 12 w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Konferencja została zorganizowana w ramach współpracy dyrektora – Anity Kafel i surdologopedy – Barbary Sługockiej-Wilk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzozowie. Jak przyznają organizatorzy konferencji, kształcenie dziecka z wadą słuchu to żmudny i długotrwały proces.

– Dostarczenie aparatów słuchowych, czy implantu ślimakowego nie sprawi, że dziecko automatycznie zacznie słyszeć. Jego mózg będzie odbierał dźwięki, ale bez właściwego treningu nie nabiorą one znaczenia. Aby dany dźwięk stał się słowem „mama”, aby dziecko zaczęło to słowo wymawiać, by zaczęło rozumieć, co mówimy i tak jak ludzie słyszący – mówić, potrzeba wielu lat rehabilitacji, wytrwałości i cierpliwości terapeutów, miłości i wiary rodziców, akceptacji środowiska – zaznaczają.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments