Kto będzie dzierżawił „Małpi gaj” w Krośnie?

KROSNO. Krośnieński Linowy Park Przygody jest jednym z największych tego typu parków w Polsce. Drugiego takiego na Podkarpaciu nie ma

W ramach przetargu ogłoszonego przez prezydenta miasta zostanie wyłoniony nowy dzierżawca Linowego Parku Przygody w Krośnie. Miłośnicy adrenaliny będą mogli korzystać z niecodziennych atrakcji parku najprawdopodobniej dopiero w kwietniu. Od sierpnia aż do października ub.r. „Małpi gaj” przeżywał prawdziwe oblężenie.

Przypomnijmy, że Linowy Park Przygody powstał w dzielnicy Zawodzie i został częściowo udostępniony 7 sierpnia zeszłego roku. – Cieszę się bardzo, że park, w którym przebywali głównie alkoholicy i degeneraci stał się miejscem, gdzie można atrakcyjnie spędzić czas – mówił Bronisław Baran, wiceprezydent miasta.

Linowy Park Przygody okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pochlebne opinie o inwestycji padały z ust mieszkańców miasta choć, gdy powstawał LPP byli i tacy, którzy uważali, że urzędnicy marnotrawią pieniądze i zupełnie niepotrzebne dewastują parkową przyrodę. Okazało się, że nie mieli racji. W weekendy „Małpi gaj” dosłownie pękał w szwach. Z linowych atrakcji korzystało nawet do 400 osób! Do Krosna przyjeżdżali także mieszkańcy innych miast tylko po to, aby powspinać się po linach.

Z pewnością tak ogromne zainteresowanie LPP było częściowo podyktowane tym, że za wspinanie się po linach jak dotąd nie trzeba było płacić. Czy po wyłonieniu dzierżawcy i wprowadzeniu opłat za korzystanie z linowych atrakcji to zainteresowanie nie zmaleje? Czas pokaże…

– Prezydent Krosna ogłosił pierwszy przetarg na dzierżawę parku jeszcze w październiku ub. r., jednak nie został on rozstrzygnięty. Natomiast drugi przetarg został ogłoszony w styczniu br. a początkiem marca dowiemy się czy udało się wyłonić nowego dzierżawcę parku. Jeśli tak się stanie zostanie podpisana umowa na dzierżawę nadzorowaną przez miasto na najbliższe 10 lat – mówi nam Grzegorz Półchłopek z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krosna.

Mogą się zgłaszać wszyscy ci, którzy mają ciekawe pomysły na zagospodarowanie krośnieńskiego parku przy ul. Okrzei. – Czekamy na tych, którzy swoim pomysłami i ciekawymi rozwiązaniami wprowadzonymi na tym terenie sprawią, że park stanie się wyjątkową atrakcją dla dużych i małych poszukiwaczy przygód i miłośników mocnych wrażeń, a także dla wszystkich tych, którzy chcą przyjemnie i zdrowo spędzić swój wolny czas w naszym mieście – mówi Joanna Sowa, rzeczniczka magistratu

– Nowy dzierżawca będzie mógł sprzedawać bilety, zarządzać konstrukcjami zawieszonymi między drzewami, dbać o park, wykonywać drobne remonty, a także prowadzić działalność gastronomiczną – opowiada Grzegorz Półchłopek. – Chcemy także zaproponować dzierżawcy utworzenie w parku placu zabaw dla dzieci z bezpiecznymi urządzeniami zabawowymi – dodaje.

Krośnieński LPP jest jednym z największych tego typu parków w Polsce. W jego skład wchodzi pięć torów linowych obejmujących 49 przeszkód (mosty, kładki, belki, siatki, zjazdy) zawieszonych na różnych wysokościach (od 3 do 12 metrów) o różnym stopniu trudności dostosowanych do wieku i umiejętności użytkowników. Łączna długość tras to 663 metry.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments