Kto będzie wicewojewodą?

Do jutra wyjaśnić się powinno, kto będzie wicewojewodą podkarpackim. Na razie pozostaje nim Andrzej Reguła. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Partyjne spory w PSL opóźniają moment powołania zastępcy Małgorzaty Chomycz.

Jeszcze parę tygodni temu wydawało się, że pewniakiem jest była dziennikarka Telewizji Rzeszów, obecnie wiceburmistrz Zagórza Alicja Wosik. Ta nominacja staje jednak pod znakiem zapytania. Okazuje się, że w ustaleniu nazwiska nowego wicewojewody przeszkadzają wewnętrzne spory w Polskim Stronnictwie Ludowym, któremu to stanowisko – na podstawie umów koalicyjnych – się należy.

Obecnie wicewojewodą podkarpackim jest Andrzej Reguła, ale wiadomo, że dotychczasowy wiceminister skarbu państwa, szef wojewódzkich struktur PSL na tym stanowisku widziałby Alicję Wosik, która przez pewien czas pełniła funkcję jego asystentki, startowała też do Sejmu z wysokiego, trzeciego miejsca na partyjnej liście w okręgu przemysko-krośnieńskim. Andrzej Reguła zresztą, jak wielu innych urzędników państwowych, po zeszłorocznych wyborach parlamentarnych złożył rezygnację ze stanowiska. Do jutra (8 bm.) premier Donald Tusk ma czas na decyzje, czy przyjmie dymisje, czy też powoła na to stanowisko inną osobę.

W środowisku politycznym Podkarpacia mnożą się pogłoski, że opóźnienie w ustaleniu nazwiska wicewojewody jest związane z narastającym konfliktem w PSL. Mówi się, że spór między obecnym szefem partii Waldemarem Pawlakiem, a ministrem rolnictwa Markiem Sawickim przeniósł się na partyjne doły. Z Sawickim utożsamiany zaś jest Jan Bury. Wiemy, że w obronie Andrzeja Reguły wystąpiła część podkarpackich samorządowców. Przeciwna zmianie na stanowisku jest też dużą grupa lokalnych działaczy PSL. Sama wojewoda Małgorzata Chomycz poinformowała nas, że dotychczas nie wysłała premierowi żadnego wniosku o wyznaczenie swego następcy.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xx
xx
9 lat temu

ale pierniczysz! przeciez oni dbaja tylko o POLSKE! POLSKA jest dla nich najważniejsza!

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

no i proszę ten zna tego a tamten tamtego- ten popiera tego a tamten innego – zatym jest ten a tamten ma plecy tamtego – ten żre się z tamtym to tego tamten nie poprze – – totalna zgnilizna- układy/ układziki/ mieszania/ przepuchania – czyich interesów oni pilnują – kogo bronią – o kogo dbają – kogo szanują – kogo wspierają – komu pomagają rezime – TYLKO DBAJĄ O SIEBIE – reszta ich nie obchodzi – a jak tak to tylko medialnie dla propagandy i błysku medialnego- taka jest codzienność.