Kto dewastuje materiały wyborcze?

Wyborcze plakaty są niszczone głównie nocami, biorąc jednak pod uwagę, że miasto, a szczególnie centrum jest dobrze monitorowane, dość łatwo powinno być ustalić osoby, które urządzają sobie niszczycielskie rajdy od plakatu do plakatu. Fot. M. Rokoszewska

TARNOBRZEG. Brudna kampania wyborcza na ulicach Tarnobrzega.

„Dość chamstwa, zniesławiania i wandalizmu! Zawiadamiamy policję o łamaniu prawa. Wierzę, że śledczy ustalą – kim są „nieznani sprawcy” – napisała na swoim profilu kandydatka na prezydenta Tarnobrzega Elżbieta Miernik-Krukurka odnosząc się do zniszczeń materiałów wyborczych jej komitetu.

Elżbieta Miernik-Krukurka ubiega się o głosy tarnobrzeżan z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Tarnobrzeg. I jak informuje kandydatka w ostatnim czasie, zniszczono część sfinansowanych przez ten komitet banerów i plakatów. 

– Obraźliwe napisy, zniszczone banery, także ten na biurze wyborczym w samym centrum miasta. Taka wygląda brudna kampania wyborcza po tarnobrzesku – pisze Miernik-Krukurka. – Czas z tym skończyć, dlatego zawiadomiliśmy o organy ścigania o popełnionych wykroczeniach. Wierzę, że potraktują nasze zawiadomienie poważnie, skorzystają z nagrań monitoringu miejskiego i ustalą kim są ludzie niszczący nasze materiały wyborcze i wypisujący plugastwa pod moim adresem. Wierzę, że nasze miasto jest miastem prawa, a winni wandalizmu i zniesławiania, poniosą konsekwencje swoich czynów.

Zawiadomienie złożone przez KWW Wspólny Tarnobrzeg dotyczą zniszczeń, których dokonano 1 października br. Sprawca, bądź sprawcy umieścili na plakatach i banerze napisów zniesławiających kandydata. Zniszczeń dokonano na plakatach wiszących w różnych częściach miasta oraz na biurze komitetu przy rondzie przy ul. Wyspiańskiego.

Brudna kampania dotknęła w Tarnobrzegu nie tylko Elżbietę Miernik-Krukurkę. Notorycznie od chwili oplakatowania miasta, niszczone są także plakaty z podobizną Bożeny Kapuściak. Nie brakuje także złośliwych dopisków na banerach Kamila Kalinki. Ci jednak jak na razie, nie protestują oficjalnie przeciwko takim atakom. Niszczone, zaklejane i odrywane są także plakaty kandydatów do Rady Miasta. Ci informują o tym w Internecie lub jeśli to możliwe, czyszczą je na bieżąco z obraźliwych dopisków, albo kleją nowe papierowe postery.

mrok

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Felaanatolhijena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fela
Gość
Fela

szanowny anatolu ,my patrioci małych ojczyzn,a taka ojczyzną jest Rzeszów,musimy zrobic wszystko ,aby oczyścić rzeszowski ratusz z tego towarzystwa wzajemnej adoracji jakim jest Rozwój Rzeszowa.

KAŻDY KANDYDAT BĘDZIE LEPSZY OD FERENCA.WSZYSCY DO URN.DOŚĆ PODSWIETLANYCH KRZAKÓW,TAPETOWANYCH KIBLI NA ŚMIECI I SRACZYKA ZA 600 000ZŁ

anatol
Gość
anatol

Wybory do władz miasta w Rzeszowie – 2018. Głosuj na tych, którzy nie zaśmiecają twojej skrzynki pocztowej ulotką, płotu banerem i miejskiej przestrzeni bilbordem, bez względu na to jakie masz sympatie polityczne.

hijena
Gość
hijena

szanowna paniusiu ,przysłowia madrością narodu,tak mawiają starzy indianie,dlatego prawdziwa cnota krytyki się nie boi.A pokazane napisy na plakatach ,to nie wandalizm ,a jedynie ekspresyjne wypowiedzenie swoich mysli