Kto dołączy do PGE Marmy?

Bracia Lukas i Ales Dryml startowali już w rzeszowskim klubie w sezonie 2009. Niewykluczone, że jeden z nich (obaj?) zasilą ekipę PGE Marmy Rzeszów. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Joonas Kylmaekorpi gotowy na niedzielny mecz z Unibaksem Toruń

Zaległym meczem z Unibaksem Toruń (niedziela, godz. 18) PGE Marma Rzeszów wznowi rywalizację w Enea Ekstralidze. Pod koniec tygodnia na torze przy ul. Hetmańskiej mają trenować zawodnicy, którzy być może uzupełnią skład drużyny Dariusza Śledzia.

- Mamy na oku około 10 zawodników. Wybór nie jest łatwy, bowiem na rynku nie pozostało już wielu gwarantujących odpowiedni poziom – mówi Tomasz Welc, kierownik PGE Marmy, która nowych zawodników może kontraktować do końca maja (wówczas zamyka się okienko transferowe). W gronie zawodników, którzy mogą uzupełnić skład rzeszowskiej drużyny są Lukas i Ales Dryml. Wolnymi żużlowcami są również Martin Smolinski, Ben Barker, Tyron Proctor, Simon Stead, Daniel King, Jozef Franc czy Lewis Bridger. – Na razie nie chcemy mówić o szczegółach – ucina wszelkie spekulacje Welc.

Pierwszy mecz po kontuzji
W ostatnich dniach do Rzeszowa dotarły wreszcie optymistyczne wieści w sprawie stanu zdrowia Fina Joonasa Kylmaekorpiego. – Fin wystąpi w niedzielę przeciwko Unibaksowi. Będą to prawdopodobnie jego pierwsze zawody po kontuzji. Joonas ma się zameldować w Rzeszowie pod koniec tygodnia i wziąć udział w treningach – dodaje Welc. Te na razie na rzeszowskim torze nie mogą się odbywać, gdyż awarii uległ jeden z elementów dmuchanej bandy, który z naprawy ma wrócić do Rzeszowa jutro. Nie powinno za to być już kłopotów z maszyną startową, która mocno uprzykrzała życie żużlowcom podczas ostatniego meczu z Unią Leszno.

Msza w dniu pogrzebu
Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego żużlowca PGE Marmy, Lee Richardsona. – Jutro planowany jest transport zwłok Richardsona do Anglii – informuje Welc. W dniu pogrzebu odbędzie się także msza święta w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

Marcin Jeżowski

do “Kto dołączy do PGE Marmy?”

  1. marian paździoch

    brać patricka hougaarda i josefa franca

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.