Kto ma aktualny rozkład jazdy – MPK czy ZTM?

- To my ustalamy rozkłady jazdy autobusów i na naszej stronie są one aktualne – mówi Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – Postaram się jak najszybciej wyjaśnić rozbieżności o których zaalarmowała pasażerka MPK. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. – Sprawdzałam ostatnio rozkład jazdy autobusu MPK linii nr 5 (przystanek 67A Łukasiewicza skrzyżowanie z Krokusową). Na stronie MPK są dla przykładu dwie godziny odjazdu: 8.29 i 8.54, na stronie ZTM dowiedziałam się, że autobus jedzie tylko o 8,29, bo następny jest dopiero o 9.33. Rozbieżności są również w przypadku innych godzin odjazdów – denerwuje się pani Zofia, nasza Czytelniczka.

– I komu mam wierzyć? Błędy zauważyłam też w rozkładach jazdy autobusów innych linii, jak choćby nr 13. Na jakiej stronie mam w końcu sprawdzać autobusy, by dane były aktualne? – dopytywała.

Sprawą zainteresowaliśmy Łukasza Dziągwę, dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. – To my ustalamy rozkłady jazdy autobusów i na naszej stronie są one aktualne.

Dlaczego są zatem różnice w rozkładach jazdy zamieszczonych na waszej stronie i stronie MPK? – Nie wiem, ale postaram się wyjaśnić te rozbieżności, i doprowadzić do jak najszybszego ujednolicenia obu rozkładów.

***
Po co dwa rozkłady jazdy na stronach ZTM i MPK? Skoro aktualny jest ten na stronie ZTM, wystarczyłoby na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego umieścić do niego przekierowanie. Pasażerowie uniknęliby problemów.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

p. Berta – to tak samo można dzwonić i mówić do obrazu – czyli grochem o ścianę – oni są jeszcze w innej epoce – rozwojowo -umysłowej – to chwilę jeszcze potrwa aby było normalnie – czyli światowo.

Berta
Berta
8 lat temu

Od dawna autobus nr 15 ma nie aktualny spis. W internecie jest inaczej niż na przystanku przy ul.Lisa Kuli ( Galeria Graffioca ). Dzwoniłam do dyspozytora 2 lub 3 miesiące temu i dalej nie ma zmian i poprawek. Poprostu bez skutku moje dzwonienie i proszenie !

Jasia
Jasia
8 lat temu

Na Leszka Czarnego nie ma wcalea na niektórych są z 2008 r

socjolog
socjolog
8 lat temu

ostatnio zostają zabierane kierowcom MPK dodatki np. za otwieranie drzwi. W związku z powyższym nie zdziwmy się jak któregoś dnia podjedzie autobus na przystanek i nie otworzą się drzwi bo kierowcy nie będzie się to opłacać :)

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no znowu problem aby dopasować- kursy do rozkładu czy rozkład do kursów- to przekracza zdolności umysłowe tych co decydują – jest proste wyjście
– zlikwidować wszystkie rozkłady – nikt się nie będzie męczył z problemem
– dać tabliczkę : JAK PRZYJEDZIE TO ODJEDZIE – i po problemie.

krzysztof
krzysztof
8 lat temu

Rozkład jazdy na stronie ZTM jest jak najbardziej aktualny, bo utrzymywany przez ZTM, natomiast rozkład jazdy na stronie MPK jest wprowadzany przez firmę zewnętrzną. Najprawdopdobniej firma zewnętrzna nie uaktualniła rozkładu linii 5 oboowiązującego od 1 września.
Ale podoba mi się to, że ludzie korzystają z rozkładów.