Kto ma prąd, ten płaci abonament

Premier Donald Tusk znów przypomniał, że nie jest zwolennikiem abonamentu. Czy więc KRRiT zmieni zdanie i odstąpi od ściągalności tej opłaty? Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Kolejna głupota z abonamentem.

Masz prąd w domu? To dowód na to, że masz telewizor i powinieneś płacić abonament RTV. To kolejny absurdalny pomysł zachłannej na pieniądze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która dba o interesy gwiazd i pracowników TVP i w ten sposób zamierza gromadzić pieniądze na ich olbrzymie wynagrodzenia.

Publiczna TV, podobno mająca do spełnienia wielką misję upowszechniania kultury, od dłuższego już czasu nadaje wciąż te same stare filmy, a jej programy publicystyczne i informacyjne są na niskim poziomie.

Mimo to władze TVP uważają, że im się za to należy nagroda od telewidzów w postaci abonamentu i za pośrednictwem KRRiT chcą ściągać setki milionów złotych daniny.

Zdecydowana większość obywateli nie uznaje “niby misji” telewizji publicznej i nie płaci abonamentu (w kraju na 4,3 mln osób, RTV opłaca tylko 1,3 mln osób, a na Podkarpaciu na 206 tys. abonentów opłatę tę wnosi zaledwie połowa).

W poniedziałek Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapowiedział, że w nowelizacji ustawy medialnej znajdzie się zapis uszczelniający system ściągalności abonamentu. Pierwsze rozwiązanie: każde gospodarstwo, które ma prąd ma możliwość odbioru programów radiowych  i powinno opłacać abonament. Drugie: nawet użytkownicy laptopów, telefonów komórkowych, czy tabletów z dostępem do Internetu umożliwia oglądania telewizji.

Jak to ostanie rozwiązanie argumentują przedstawiciele Krajowej Rady? – Chcemy odejść od tradycyjnego, dotychczasowego pojęcia odbiornika radiowego i telewizyjnego, bowiem katalog urządzeń, dzięki którym dziś możemy oglądać, czy słuchać programu telewizyjnego i radiowego znacznie się rozszerzył. Dlatego jeżeli ktoś korzysta z laptopa, telefonu lub Internetu i ogląda za ich pośrednictwem publiczną TV to powinien płacić opłatę abonamentową.

Wczoraj premier Donald Tusk znów przypomniał, że nie jest zwolennikiem abonamentu. Czy więc KRRiT zmieni zdanie i odstąpi od ściągalności tej opłaty?

Mariusz Andres

do “Kto ma prąd, ten płaci abonament”

 1. Obserwator

  Ciekaw jestem,czy każdy posiadacz telewizora,ma możliwość i chęć oglądania tv publicznej,Poza tym jak to się ma ten abonament do innych nadawców „Polsat”,”Tvn”,którzy utrzymują się dzięki reklamom i wysokiej oglądalności i się dodatkowo rozwijają bo mają ciekawszą ofertę… Gdzie tu zdrowa konkurencja? Czy to jakiś monopol ?? Jeżeli chodzi o komputer to jest urządzeniem,do pracy,nauki,komunikacji i dostępu do informacji-co zapewnia konstytucja…

 2. oglądaczporno

  Mam wykupiony jeden abonament w wypożyczalni na filmy z różowej półki.Nie mam anteny na dachu ani kablówki,telewizor składak i komu mam płacić abonament ?

 3. hose

  niech se TVP koduje sygnał, jedyny sensowny program w TVP trwa od 15 do 20 min (teleekspres) i nic więcej w sumie nie oglądam, płacę za tel. cyfrową to dlaczego mam też płacić abonament?? coś mi się zdaje że to nie przejdzie jak za prąd to za prąd i niech ludziom udowodnią, że mają telewizory albo radia, nakaz przeszukania domu z sądu ehehe, może abonament od każdego radia?? czyli od każdego samochodu ?? nie słucham Polskiego Radia to dlaczego mam płacić!!! bzdura nie straszcie ludzi !!!

 4. StefanK

  To nie jest ABONAMENT a PODATEK! Podatek od tego że posiadamy telewizor/radio, obywatelu wystarczy że masz TV/radio bez anteny i nie używasz a PŁACIĆ JUŻ MUSISZ!
  TO JEST P O D A T E K od posiadania TV/Radia

 5. StefanK

  Zasada działania informacji dla kierowców w Słowacji jest prosta, widziałeś chłopców radarowców to wysyłasz SMS’a pod specjalny numer i przy najbliższej emisji „Dopravny Servis” podają aktualną informację na antenie.
  Polecam posłuchać, co pół godziny Dopravny Servis http://www.expres.sk/streaming.html

 6. StefanK

  Zakodować TVP i kto będzie chciał oglądać ten zapłaci bo „Misję” to oni mają w płaceniu Lisowi i innym miernotom.
  Na polskie radio mogę dać te 3zł miesięcznie ale nie więcej.
  Gdyby tak Radio Rzeszów w serwisie dla kierowców podawało gdzie ustawili się z suszarką, fotoradarem i gdzie krąży nieoznakowane Vito, Vectra czy Laguna to dałbym nawet te 5zł miesięcznie.
  Jakoś w Słowacji rozgłośnie podają takie informacje i mają bardzo dużo słuchaczy.

 7. janusz

  niewiem tylko co wspolnego ma prad z tv przecierz ja place grupie energetycznej i bede pisal na osobnym blankiecie a le nie mam nowej umowy z energetyka

  • mundek

   wszystko przez działaczy PiSu !
   Tusk apelował aby nie płacić abonamentu
   a te pisiory nic tylko płacic i płacic !

   a zakodujcie sobie tę chałę i ogladajcie ile wam pasuje
   nie kazdy ma ochote na ogladanie non stop dzaiłaczy PJN, Polski solidarnej czy PiS
   a wszystko to ta sama grupa przywiazanych do koryt „działaczy”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.