Kto mistrzem jesieni?

IV LIGA. Walka o fotel lidera zapowiada się pasjonująco.

Piątkowa kolejka zadecyduje o tym, który z zespołów zimową przerwę spędzi w fotelu lidera. Największa szanse na tytuł mistrza jesieni ma prowadzący w tabeli tercet z Leżajska, Rzeszowa i Jasła. Nie bez szans są także drużyny Crasnovii i Orła Przeworsk.

Pogoń, Resovia II i Czarni przed ostatnią jesienną serią spotkań mają na swoim koncie po 29 punktów. Gdyby wszystkie zespoły wygrały swoje pojedynki, najlepszą na półmetku rundy byłaby Pogoń. – Ostatnia porażka z pewnością nas zmobilizuje i chcemy zwycięstwem w Tuczempach zakończyć jesienną rundę – zapewnia pomocnik “Piwoszy”, Bogusław Sierżęga. Równie bojowe nastroje panują w ekipie rezerw Resovii, które od blisko półtora miesiąca nie straciły bramki na swoim boisku. W piątek na Wyspiańskiego przyjedzie Rzemieślnik, który w tej rundzie na wyjeździe jeszcze nie wygrał.

– W Nisku na pewno powalczymy o trzy punkty – tak o meczu z Sokołem mówią w obozie 3. drużyny IV ligi, Czarnych Jasło. Sokół w tym sezonie potrafił na własnym boisku urwać punkty rezerwom Resovii, co może oznaczać ciężką przeprawę dla ekipy Roberta Hapa.

Z walki o tytuł mistrza jesieni nie rezygnuje także Crasnovia. – Po dwóch porażkach przełamaliśmy się w ostatnim meczu z Sokołem, a to z pewnością dobry prognostyk przed spotkaniem w Nowej Dębie – przekonuje opiekun ekipy z Krasnego, Marek Kramarz.

W dobrych nastrojach po zwycięstwie w Leżajsku (Orzeł wygrał tam jako pierwszy zespół w tej rundzie – przyp. red.) przystąpią do meczu z Żurawianką piłkarze Orła Przeworsk. – Mecz z Żurawianką to dla nas takie kolejne derby, których z resztą w tym sezonie mamy pod dostatkiem. W połowie sezonu jest zdecydowanie za wcześnie, aby deklarować walkę o awans. Chcemy wygrać ostatni mecz, a potem zobaczymy, co w zimie przyniosą nam płatki śniegu – śmieje się trener Orła, Maciej Huzarski.

Terminarz spotkań: Orzeł Przeworsk – Żurawianka (pt. 14), Piast Tuczempy – Pogoń Leżajsk (pt. 13), Turbia – JKS 1909 (pt. 13), Resovia II – Rzemieślnik Pilzno (pt. 12), Igloopol Dębica – Czuwaj Przemyśl (pt. 11), Sokół Nisko – Czarni Jasło (pt. 13), Stal Nowa Dęba – Crasnovia (pt. 13), Wisłoka Dębica – Cosmos Nowotaniec (pt. 13).
mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments