Kto nawoływał do zabicia premiera i prezydenta?

Jacek Żak, szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy: - Będziemy ustalać, czy i kto ewentualnie włamał się do komputera mężczyzny, którego do tej pory podejrzewaliśmy

DĘBICA. Zaskakujący zwrot w śledztwie dotyczącym nawoływania do zabicia Tuska i Komorowskiego. Śledczy nie wykluczają, że ktoś włamał się do komputera mieszkańca Stobiernej.

Wszystko wskazuje, że to nie Józef C., 53-letni mieszkaniec Stobiernej nawoływał na portalu “Wirtualnej Polski” do zabicia prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska. Tak ustalili śledczy. Co dalej? – Będziemy szukać sprawcy, a także ustalać, czy i  kto ewentualnie włamał się do komputera mężczyzny, którego do tej pory podejrzewaliśmy – mówi nam Jacek Żak, szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

O internetowym nawoływaniu w sieci do zamordowania najwyższych urzędników państwowych napisaliśmy w Super Nowościach, jako pierwsi. Przypomnijmy, że na początku b.r. na forum “wp” pojawił się szokujący wpis. Treść postu była mniej więcej taka.

“Nie wiem nawet, do czego służy myszka”

“Wyjdźmy na ulicę obalić trzecią RP, obalmy kapitalizm. Wałęsa największy zdrajca solidarności społecznej. Obalmy PO, znieśmy ten system. Chodźmy do Warszawy, zabijmy Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Komorowską zgwałćmy, a sejm spalmy. Chwyćmy broń i strzelajmy w stronę zdrajców”. Nic więc dziwnego, że zarządcy portalu nie stali z założonymi rękami, tylko zgłosili się na Komendę Głównej Policji w Warszawie.

Ta ustaliła, że wpisu mógł dokonać Józef C., 53-letni mieszkaniec Stobiernej. Stąd sprawa trafiła na biurko Prokuratury Rejonowej w Dębicy. – Ustalono go po numerze IP – mówi prokurator Jacek Żak. – Po przeszukaniu mieszkania podejrzanego, zabezpieczyliśmy jego komputer, który trafił do badań. Mamy już tę ekspertyzę i wygląda na to, że to nie ten człowiek nawoływał do zabójstwa prezydenta i premiera RP – zaznacza prokurator rejonowy.

Józef C. może głęboko odetchnąć. Zwłaszcza, że groziły mu nawet trzy lata więzienia. Zresztą w momencie zatrzymania nie krył zdziwienia całą tą sytuacją. – Nawet nie wiem, do czego służy myszka komputerowa – miał mówić dębickim śledczym. – To tylko potwierdza, że to nie on – krótko komentuje Żak. – W związku z tym, nie wykluczamy, że to po prostu jakiś haker włamał się do komputera Józefa C. i wypuścił taką, a nie inną informację.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
8 lat temu

a sikorski nawoływał do dorzyniania wtachy ,czy to jest scigane przez prokuraturę??????jeżeli nie to dlaczego?????