Kto przespał sprawę płatnej obwodnicy?

Autostradowa obwodnica Rzeszowa będzie płatna czy nie? Politycy, którzy mogli wcześniej lobbować za zwolnieniem z opłat teraz składają czcze deklaracje.

RZESZÓW. Prezydent Ferenc jest słabym lobbystą.

Prezydent Tadeusz Ferenc chce jako senator walczyć o bezpłatną autostradową obwodnicę Rzeszowa. – Szkopuł w tym, że jako członek zarządu Unii Metropolii Polskich nie zrobił nic w tej sprawie – zwracają uwagę członkowie Prawicy Podkarpackiej. Tymczasem UMP opiniowała projekt rozporządzenia w sprawie płatnych autostrad, dzięki temu wpisano tam bezpłatną obwodnicę autostradową Wrocławia.

- Rzeszów ma być jedynym miastem wojewódzkim, w którym autostrada A4 ma być płatna – zauważa Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej. – Z biura Unii Metropolii Polskich otrzymaliśmy informację, że fundacja ta pozytywnie zaopiniowała wrocławską obwodnicę. Rzeszów całkowicie pominięto. Gdzie wówczas był Tadeusz Ferenc, członek zarządu tej organizacji? Autostrada to kluczowa rzecz dla rozwoju Rzeszowa. Prezydent, dopuszczający przez zaniechanie do tego, że będziemy jedynym miastem wojewódzkim na trasie, w którym za autostradę się płaci, musi jak najszybciej odejść ze stanowiska i to bynajmniej nie do Senatu – komentuje.

Przedwyborcza gra

Według Dzieszki opowieści polityków, że przyjęcie projektu rozporządzenia wcale nie jest przesądzone, są tylko przedwyborczą zasłoną dymną. – Problem polega na tym, że mówią to ci sami, którzy nie powinni byli dopuścić do napisania projektu rozporządzenia w ten sposób, że Rzeszów jest potraktowany najgorzej ze wszystkich miast wojewódzkich. Mało tego, dysponujemy pismem wojewody, która po naszej interwencji podjęła w końcu działania w tej sprawie, korespondując z ministrem infrastruktury. Wynika z niego jasno, że sprawa jest przesądzona – rozporządzenie jest w konsultacjach międzyresortowych, a mówienie dziś o możliwości zmian, to tylko gra przedwyborcza – dodaje.

Przypomina też, że ostatnio premier Donald Tusk obiecał bezpłatną autostradę dla Wrocławia. – Na to gwałtownie zareagował Kraków domagając się wyjaśnień, a Rzeszów w tej sprawie dalej nie robi nic. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że prezydenci tych trzech miast zasiadają w Unii Metropolii Polskich i w senackiej inicjatywie prezydenta Dutkiewicza – mówi Dzieszko.

Krzysztof Kuchta

do “Kto przespał sprawę płatnej obwodnicy?”

  1. roman

    no i wypłynęła oliwa i co- znowu nas kopią po zadzie – ale jak władza nie dba o swoich niewolników no to nie ma się co dziwić – władza dba o siebie .- owszem opowiada bzdety i farmazony

  2. dziecko pijaka

    Dość już mamy Ferenca, niech odejdzie i już nigdy nie wraca – staruszek

  3. ala

    Pitolenie – koszt obsługi bramek na tak któtkich odcinkach był by wyższy od zebranych pieniedzy (3-4 km x,2 PLN=,6 -,8 PLN) za odcinek np Rzeszów centralny – zachodni :).

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.