Kto rozpoznaje przedmioty skradzione przez jarosławskiego gwałciciela?

Część ze skradzionych przez gwałciciela przedmiotów. Fot. KWP Rzeszów

JAROSŁAW. Gwałciciel złodziej nie gardził nawet ciuchami dla… dziewczynek.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie szukają osób, które w latach 2011-2012 zostały poszkodowane w wyniku kradzieży lub włamania i którym skradziono m.in. biżuterię, sprzęt rtv, odzież, elektronarzędzia. Osoby takie proszone są o pomoc w identyfikacji odzyskanych przedmiotów. Przedmioty z kradzieży zostały znalezione przy okazji policyjnej akcji w domu Pawła R. (42 l.), który ma na sumieniu wiele gwałtów. Mężczyzna podczas szturmu policyjnych antyterrorystów strzelił sobie w głowę.

Paweł R. ma oficjalnie na swoim koncie dwa gwałty. Prawdopodobnie jednak stoi za ośmioma gwałtami i usiłowaniami gwałtu w Jarosławiu. Policjanci z rzeszowskiego laboratorium kryminalistycznego potwierdzili na razie zgodność DNA Pawła R. z zabezpieczonym śladami na miejscu gwałtów z 2011 i 2012 roku. – Następne porównania powinny być znane pod koniec lutego – mówi Bożena Harasz-Wołoszyn, prokurator z Jarosławia.

To nie jedyne grzechy R. Mężczyzna był zatwardziałym kryminalistą i oprócz tego, że gwałcił, trudnił się kradzieżami oraz włamaniami. Między innymi ze swoim kolegą próbowali napaść 1 marca 2000 roku na bank spółdzielczy w Żurawicy. Obaj wpadli w zasadzce urządzonej przez kryminalnych i antyterrorystów. Ponadto mężczyzna odsiadywał wyroki w Polsce i w Niemczech.

Mnóstwo biżuterii, sprzętu i ciuchów
Po całej akcji, w której gwałciciel strzelił sobie w głowę, policjanci odzyskali znaczną liczbę przedmiotów, które pochodzą z kradzieży i włamań dokonanych przez Pawła R. na terenie powiatu jarosławskiego i powiatów ościennych. Są tam m.in.: złote pierścionki, łańcuszki, sygnety, rolki, wiertarki, a nawet… dziecięce koszulki. Część z odzyskanych rzeczy już została zwrócona osobom poszkodowanym. Spora jednak część przedmiotów nie znalazła swoich właścicieli. Dlatego funkcjonariusze zwracają się do osób z terenu powiatu jarosławskiego i sąsiednich, które w latach 2010-2012 zostały poszkodowane w wyniku kradzieży i włamania, o pomoc w identyfikacji odzyskanych przedmiotów.

W celu identyfikacji przedmiotów osoby poszkodowane proszone są o kontakt z policjantem z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Rzeszowie pod numerem telefonu: 510 997 014 lub (17) 858 24 28, w godzinach od 8.00-15.00. Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym odzyskane przedmioty można obejrzeć w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Grzegorz Anton

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o