Kto się przełamie?

PIŁKA NOŻNA – III LIGA. Partyzant Targowiska kontra Karpaty Krosno, to kolejny derbowy pojedynek, który powinien dostarczyć mnóstwo emocji. Obie ekipy jeszcze tej wiosny nie wygrały i liczą, że w sobotę uda im się przerwać niekorzystną passę.

Partyzant – Karpaty

Sobota, godz. 16

W tej rundzie jedni i drudzy, zdobyli po jednym punkcie. Dla Partyzanta oznaczało to utratę bezpośredniego kontaktu z ligową czołówką, a przecież ta ekipa ma aspiracje sięgające awansu. – Zimą doszło do mojej drużyny czterech nowych piłkarzy. Takie zmiany zawsze niosą za sobą pewną destabilizację. Potrzebowaliśmy czasu, by osiągnąć pewien poziom. Liczę, że mecz z Karpatami, będzie nas dla przełomowym. – powiedział Mirosław Kalita, trener beniaminka.

Krośnianie jedne derby w tej rundzie już przegrali. W minionej kolejce okazali się gorsi od Stali Sanok. Ewentualna kolejna wpadka, nie tylko będzie dla mnich kolejną ujmą, ale też przybliży ich niebezpiecznie blisko, do drużyn zagrożonych spadkiem.

Siarka – Podlasie

Sobota, godz. 16

Piłkarze Siarki po raz pierwszy na wiosnę, zagrają się przed własnymi kibicami. Ci z pewnością liczą, że pomimo wymagającego rywale, podopieczni Adama Mażysza, zaprezentują się równie efektownie, co w pierwszej części sezonu. – U siebie zawsze gramy widowiskowo i strzelamy bramki. Chcemy pokazać, że porażka w Puławach, była wypadkiem przy pracy – zapewnił szkoleniowiec tarnobrzeżan.

Tomasovia – Izolator

Niedziela, godz. 16

Wicelider, w tej serii spotkań wybiera się do Tomaszowa Lubelskiego. Tamtejsza Tomasovia, ma za sobą dwa bezbramkowe remisy. Piłkarze Izolatora mogą więc być pierwszymi, którzy w tej rundzie, pokonają bramkarza tejże drużyny. – Liga robi się coraz bardziej ciekawa i według mnie taka będzie do końca. Każdy mecz będzie trudniejszy od poprzedniego, my jednak zawsze mamy taki sam cel – wygrać. – powiedział Grzegorz Opaliński, trener zespołu z Boguchwały.

Wisła – Stal Sanok

Sobota, godz. 15

Stal Sanok, to kolejna ekipa, która spróbuje odebrać punkty Wiśle, na jej sztucznym boisku. Z Puław, na wiosnę jeszcze nikt nie wyjechał z tarczą, może uda się to zrobić podopieczny Romana Lechoszesta. Na to bardzo też liczą w Boguchwale i Targowiskach, bo ubywa drużyn, które są w stanie skutecznie powalczyć z obecnym liderem III ligi.

Unia – Bogdanka II

Sobota, godz. 15

Piłkarze Unii w rundzie rewanżowej zdobyli komplet punktów i powoli zaczynają aspirować do miana “rycerzy wiosny”. W sobotę czeka ich jednak najpoważniejszy sprawdzian możliwości. Rezerwy klubu z Łęcznej, to z pewnością bardziej wymagający rywal, aniżeli przeciętne ekipy z Poniatowej i Chełmu. Zobaczymy jak z tej konfrontacji wyjdą podopieczni Piotra Brzezińskiego.

Polonia – Stal Poniatowa

Sobota, godz. 14

Przemyski zespół ma niepowtarzalną szansę, by w sobotę podreperować swoje konto punktowe. Gościć bowiem będą, niemal pewnego już spadkowicza z Poniatowej. Brak wygranej w tym meczu, byłby niepowetowaną stratą dla podopiecznych Krzysztofa Stefanowskiego, którym wciąż widmo degradacji, zagląda głęboko w oczy.

W innych meczach: Chełmianka – Avia. Pauzuje Stal Mielec.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments