Kto zainwestuje w szpital?

W lutym Centrum Medyczne w Łańcucie oficjalnie zaprosi do rozmów potencjalnych inwestorów. Fot. Autor

ŁAŃCUT. Szpital rozpoczyna poszukiwania prywatnego inwestora.

W lutym Centrum Medyczne w Łańcucie oficjalnie zaprosi do rozmów potencjalnych inwestorów. Pierwszy etap rozmów ma wyłonić firmy, które zostaną zaproszone do procedury przetargowej. Niebawem zostanie podjęta ostateczna decyzja o modelu budowy pawilonu.

Jeden model zakłada, że prywatna firma zaprojektuje, wybuduje i będzie zarządzać nowym pawilonem. Drugi, że oprócz wcześniej wymienionych zadań, inwestor będzie też świadczył w nim usługi medyczne.

Podczas listopadowej sesji Rady Powiatu w 2012 r. Krzysztof Przyśliwski, prezes Centrum Medycznego w Łańcucie przyznał, że PPP ( partnerstwo publiczno – prywatne) jest pomysłem nowatorskim, który obarczony jest wieloma wątpliwościami. Jednak jest to kierunek, który na dzień dzisiejszy pozwoli na zrealizowanie tak dużej inwestycji.

Po upływie okresu, na który zostanie podpisane PPP (20-30 lat), obiekt stanie się własnością powiatu. Przez ten czas powiat będzie płacił prywatnemu operatorowi roczną opłatę eksploatacyjną za możliwość korzystania ze szpitala. Jaka będzie jej wysokość? – To się okaże po zakończeniu procedury przetargowej. Decyzja, który z tych modeli wybrać nie jest prosta. Osobiście skłaniałbym się ku temu, by iść małymi krokami. Trzeba zachować ostrożność – mówi Jakub Czarnota, radny powiatu i członek komisji zdrowia.

Niewykluczone, że koszt inwestycji będzie większy niż samorząd powiatu planował jeszcze w listopadzie 2012 r. Rozbudowa może objąć także oddział zakaźny. Wówczas koszt budowy może wynieść nawet 50 mln zł.

Justyna Paszkiewicz

do “Kto zainwestuje w szpital?”

  1. Ambroży

    Spopielarnia zwłok była by najlepsza pod warunkiem ustalenia znośnej normy zgonów?.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.