Kuba może wygrać “Mam Talent”!

Półfinalista programu “Mam Talent” Kuba Jaźwiecki jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. Jeśli chcesz, by dostał się do finału to 19 bm. poprzyj jego kandydaturę w głosowaniu SMS-owym.

KROSNO. Zdolny muzyk samouk Kuba Jaźwiecki z Krosna dotarł do półfinału telewizyjnego show.

Jakub Jaźwiecki (25 l.) z Krosna – wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów – już w najbliższą sobotę (19 bm.) wystąpi w półfinale znanego programu emitowanego przez stację TVN “Mam Talent”. Jeśli dostanie się do ścisłego finału, powalczy o zwycięstwo.

Kuba swoją przygodę z muzyką rozpoczął jakieś 10 lat temu. Jest samoukiem, liderem zespołu Breath & Miracle, który gra amerykańskiego rocka. Pierwszy koncert zagrał w 2002 roku na krośnieńskim lotnisku podczas III Górskich Zawodów Balonowych z zespołem “Something else”. Na swoim koncie ma już ponad 100 koncertów w całej Polsce. Ponadto, jest autorem muzyki między innymi do filmu „Szelest” z Agnieszką Warchulską w roli głównej oraz „Tamar”. Ponadto współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie, będąc muzykiem sesyjnym podczas egzaminów i innych wydarzeń muzycznych. Jest laureatem lub finalistą wielu ogólnopolskich przeglądów muzycznych.

Swoim talentem oczarował jury

W eliminacjach do programu “Mam Talent” Kuba zaprezentował przed jurorami napisaną przez siebie piosenkę pt. “The first spring”. Utwór śpiewał w języku angielskim, grał również na gitarze, a następnie na ukulele. Występ krośnianina zachwycił jurorów. Pod jego adresem posypały się same pochwały. – “Ogłaszam wszem i wobec, że mamy gwiazdę. Nasza gwiazda jest szelmą i cwaniaczkiem, która ma taki talent, że czapki z głów” – oznajmiła Agnieszka Chylińska. “Masz wielki czar” – dodała z kolei inna członkini jury Małgorzata Foremniak, natomiast Robert Kozyra podkreślił lekkość grania i śpiewania oraz fakt, że publiczność natychmiast “kupiła” Kubę jako artystę. Jurorzy zwracali również uwagę na jego nienaganny angielski akcent (dodajmy, że krośnieński półfinalista “Mam Talent” z wykształcenia jest amerykanistą). Lubi podróżować – planuje “Road trip” przez Stany Zjednoczone.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments