Kubeł zimnej wody na inaugurację

Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. W Lany Poniedziałek żużlowcy PGE Marmy Rzeszów dostali… lanie w Gdańsku.

Gdy po 11 wyścigach wczorajszego meczu w Gdańsku, PGE Marma przegrywała różnicą 22 punktów, zanosiło się na kompromitującą porażkę. Dzięki skutecznemu finiszowi, rzeszowianie uniknęli blamażu na inaugurację Enea Ekstraligi i ostatecznie przegrali “tylko” 39-51.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, rzeszowianie nie zdecydowali się skorzystać wczoraj z zastępstwa zawodnika za kontuzjowanego Joonasa Kylmaekorpiego, za którego pojechał Maciej Kuciapa. Zarówno on, jaki Lee Richardson oraz Rafał Okoniewski w znacznym stopniu przyczynili się do wysokiej porażki.

Fatalny początek
Rzeszowianie zaczęli mecz w Gdańsku najgorzej, jak tylko mogli. W czterech pierwszych biegach jedynie Łukasz Sówka był w stanie pokonać zawodnika Lotosu (Marcela Szymko). Borykający się z kłopotami technicznymi Kuciapa i Jason Crump w ogóle nie nawiązali walki z rywalami. Po czterech wyścigach cała rzeszowska drużyna miała na swoim koncie tyle samo punktów (5), co… 17-letni junior Lotosu, Łukasz Pieszczek. Młodzieżowiec Lotosu po zwycięstwach m.in. nad rzeszowskimi juniorami i Grzegorzem Walaskiem, w swoim trzecim starcie wiózł za plecami Rafała Okoniewski, ale na skutek defektu musiał zadowolić się tylko jednym punktem. Z innym gdańskim juniorem, Marcelem Szymko zacięte boje toczył… m.in. Grzegorz Walasek. Te fakty najlepiej obrazują dyspozycję rzeszowskich żużlowców we wczorajszym starciu.

Crump trzymał fason
W ekipie Dariusza Śledzia jedynie Jason Crump spisywał się na miarę oczekiwań. Po pierwszym, nieudanym starcie, w dalszej części zawodów Australijczyk był nie do ugryzienia. Przebłyski dobrej jazdy mieli Grzegorz Walasek i Łukasz Sówka. Gospodarze pewni zwycięstwa, w końcówce zawodów wyraźnie spuścili z tonu, dzięki czemu rzeszowianie zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

LOTOS WYBRZEŻE – PGE MARMA 51-39
LOTOS WYBRZEŻE
9.    T. Jonasson    9+1
(t,2,3,2*2)
10.    P. Świderski    zz
11.    T. Chrzanowski    10+2
(2*,2,1*,2,1,2)
12.    M. Bogdanows    7+1
(3,1,2*,1,0,d)
13.    N. Pedersen    16
(3,3,3,2,3,2)
14.    K. Pieszczek    6+1
(3,2*,1,0,0)
15.    M. Szymko    3+1
(1,2*,0)

PGE MARMA
1.    G. Walasek    12
(1,3,1,3,3,1)
2.    M. Kuciapa    0
(d,0,-,0,-)
3.    R. Okoniewski    3
(0,2,0,1)
4.    L. Richardson    4
(1,w,1,1,1)
5.    J. Crump    15
(0,3,3,3,3,3)
6.    Ł. Sówka    5+1
(2,1,0,2*)
7.    D. Michalski    0
(0,-,u)

mj

do “Kubeł zimnej wody na inaugurację”

 1. HANKA BOHNA

  50 zeta na trybunke! ha ha ha ha ha ha ha ha ha ! Niech „Marmowa” sie puknie w swoje wysokie czolko!

 2. asterix1969

  No cóż porażka nie zaskakuje. Wszelkie znaki na ziemi i niebie przemawiają, że takie blamaże w wykonaniu naszej drużyny bedą częste, szczególnie na meczach wyjazdowych. U siebie mamy szanse wypaść lepiej dopiero w lecie, kiedy być może będziemy mieć atut własnego toru – zakładając, że wkrótce zostanie on oddany do uzytku to w początkowej fazie bedzie on taką samą zagadką zarówno dla gości jak i gospodaży.
  Trudno oceniać drużyne po pierwszym meczu, ale jednoczesnie trudno pogodzić się z wysoka porażką z druzyną, która teoretycznie powinna przegrać.
  Dlaczego tak słabe wyniki osiągnęli Lee i Rafał?
  Chcę wierzyć, że ty tylko incydent…
  O Maćku napisano juz wiele, ja tylko zapytam: jak taki zawodowiec jest przygotowany do nowego sezonu? Wygląda na to, że nijak jesli chodzi o sprzęt, umiejetności, kondycję itp.
  Jason, Grzesiek i Łukasz – duży szacun za walkę i wyniki, tak trzymajcie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.