Kucharski w SPAR AZS

Dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, legendarny polski pingpongista Leszek Kucharski przyjął propozycje trenera Tadeusza Czułno.

Znakomity przed laty zawodnik, będzie współpracował szkoleniowo z występującym w rozgrywkach superligi akademickim klubem.

– Jego rola będzie polegała na koordynacji poczynań szkoleniowych oraz tzw. coachingu, czyli bezpośrednim prowadzeniu zawodników w czasie gier. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu zawodniczemu i trenerskiemu Leszka chcemy doprowadzić do wydobycia kolejnych rezerw sportowych z drużyny – powiedział trener Czułno.- Ponieważ w naszej dyscyplinie nie wolno wykonywać w trakcie sezonu żadnych ruchów transferowych, a na polskim rynku jest tylko dwóch polskich zawodników wyraźnie lepszych od naszych zawodników tj. Daniel Górak i Bartosz Such, postanowiliśmy wzmocnić kadrowo sztab szkoleniowy – kontynuuje trener akademików.

Po zakończeniu bogatej kariery sportowej, Kucharski od 1991 roku jest trenerem. Prowadził m.in. reprezentację Polski juniorów (zdobywając dwukrotnie złote medale w ME), kobiet, a podczas rozgrywanego końcem czerwca w Szanghaju międzynarodowego meczu Chiny kontra Reszta Świata był trenerem młodzieżowej reprezentacji Reszty Świata.

tacz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments