Kulisy wypadku w którym zginęła trójka młodych ludzi

W miejscu tragicznego wypadku stoi metalowy krzyż, pod którym palą się znicze. Wśród nich leży lusterko z roztrzaskanego samochodu. Fot. Paweł Bialic

NIECHOBRZ, RZESZÓW. Chcieli się jeszcze tylko przejechać. Karol kierował, Kasia siedziała obok. Z tyłu Mateusz, Paweł i Kamil. Krzysiek jechał w bagażniku.

- Rozmawiałem z nimi jeszcze przed godziną 5. Cały wieczór siedzieli u Pawła w garażu. Chcieli się jeszcze tylko przejechać i mieli już wracać do domów. Miałem jechać z nimi, ale nie było już miejsca – wspomina 17-letni Michał, brat 19-letniego Mateusza, który przeżył wypadek. Niedługo po tym srebrny volkswagen golf, którym jechała szóstka przyjaciół uderzył z impetem w betonowy przepust, siła uderzenia wybiła go w powietrze i roztrzaskała kilka metrów dalej na przydrożnym drzewie.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, ok. godz. 5 rano. Na głównej drodze w Niechobrzu na wysokości Starego Młyna. Samochodem jechało sześć osób: 22-letni Karol B. z Nosówki kierował, obok niego siedziała 19-letnia Katarzyna K., za nią 19-letni Mateusz M, w środku 21-letni Paweł K., za kierowcą 23-letni Kamil K. i w bagażniku 17-letni Krzysztof Ch., wszyscy ze Zgłobnia.

W pewnym momencie Karol stracił panowanie nad kierownicą, auto uderzyło w betonowy przepust, wyleciało w powietrze i kilka metrów dalej roztrzaskało się na drzewie. Siła uderzenia wyrzuciła pasażerów z samochodu. Na miejscu zginął Krzysiek i Paweł. Kamil po godzinnej reanimacji zmarł w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, do którego trafiła także trójka pozostałych uczestników wypadku. Stan Kasi, Mateusza i Karola, którzy leżą na chirurgii i ortopedii jest ciężki, ale nie zagraża ich życiu.

Jeszcze nie wiedzą, co się dokładnie stało
Jak się czują? – Mateusz ma złamany kręgosłup, ale ma czucie w nogach, bo na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego, Karol ma przebite płuco i złamany obojczyk, a Kasia ma pękniętą wątrobę i też złamany obojczyk – mówi Michał. – Jeszcze nie zostali uświadomieni, co się dokładnie stało.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Wczoraj zostały przeprowadzone sekcje zwłok trójki tragicznie zmarłych. Śledczy czekają również na wyniki analizy krwi uczestników wypadku, które pokażą czy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Z ocalałymi z tragicznego zdarzenia będzie rozmawiał prokurator.

Katarzyna Szczyrek, Ewelina Nawrot

do “Kulisy wypadku w którym zginęła trójka młodych ludzi”

 1. Kasztelan

  Ciągle ten sam artykuł a już mija trzy tygodnie od wypadku.Ustaliła już coś ta prokuratura czy dalej nic ? w ogóle coś robią ?

 2. krkic

  Zal rodzin nie ofiar ale za glupote trzeba placic.Osobiscie apeluje by prawko mozna bylo dostac juz w wieku 15 lat.

 3. Elcia

  czy wy serca nie macie , żeby pisać takie bzdury? tam zginęły czyjeś dzieci ,rodzeństwo, bliscy… co poczują gdy przeczytają tak głupi komentarz że ci co zginęli sami byli sobie winni. zanim ktoś napisze coś takiego powinien się zastanowić co by czuł gdyby to ktoś jemu bliski zginął!!! znieczulica społeczna ot co… pogrążam się w smutku…

 4. Tomek

  nie wydaje Ci się, że chłopak już został ukarany za swoją brawurę? nie nam ferować wyroki tylko sądowi. jeśli tak zadecyduje ok. ale chłopak i tak będzie do końca życia z tym musiał radzić. a Ty dalej będziesz superempatyczny.

  • sceptyk

   Tomek, sprawcy wypadku nie należy współczuć. Ja go osobiście nie znam, ale mówi się, że nie jest to jego pierwszy raz. Słynie z bardzo brawurowej i niebezpiecznej jazdy. Zresztą wypadek jest wtedy, gdy jedzie się bezpiecznie, a stanie się coś nieprzewidzianego: awaria samochodu, wtargnięcie pieszego lub zwierzęcia itp. Kierowca, który bierze sześć osób i pędzi z nimi ok. 150 km/h to drogowy bandyta, a w jego przypadku to nawet drogowa recydywa. A jeśli potwierdzą się plotki, że był pijany to mamy pełny obraz.

 5. przeworszczak

  udupić tego Karola kierowce, zabił tylu młodych ludzi!dla przykładu niech do więzienia na sporo lat idzie!!!!

 6. Piotr

  bez watpienia brawura i głupota ludzka doprowadzila do tego wypadku, do tego, i do wielu wielu innych.BEZMYSLNOSC NIE ZNA GRANIC …

 7. jacek

  Pokolenie MTV, bezmyśle i głupie.

 8. borjan

  mlodośc ,brawura ,szpan i alkohol to doprowadziło do wypadku .Mieli całe życie przed soba,plany ,ale wszystko wzięło w łeb bo niestety jak się nie mysli to skutki tego sa dramatyczne ….Współczucie dla bliskich…

 9. Damiano

  Kierował Karol B.

 10. Mariusz

  nie jest ważne kto kierował myślę że każdy z nich w tym czasie chętnie usiadłby za kierownicą w takim byli stanie ,ważny jest problem młodych ludzi którzy nie mają pomysłu na życie,myślicie że jak Karol dostanie 12 lat więzienia to problem zniknie ?

 11. ff

  Wszyscy komentują, a nie przeczytali artykułu!
  A najważniejszą kwestią, tak się mi wydaje, jest to, kto kierował samochodem? Karol B, czy Kamil? Który w końcu?

 12. Mariusz

  W Gminach na ciepłych posadkach siedzą niekompetentni ludzie bronią siebie nawzajem od Wójta po sprzątaczkę robią coś tylko jak muszą masz racje Roman trzeba o tym pisać

 13. roman

  na tym betonowym przepuście zginie jeszcze niejeden czlowiek …. :(
  dopuki kacyk /zarządca tej drogi, starosta czy wójt/ nie zmusi swoich slużb do włozenia w rowu rury i zasypania rowu
  ok 20 lat temu zginąl w mojej miejscowości młody chlopak /ok 17 lat/ przygnieciony przez bramkę na szkolnym boisku ….
  od tego czasu czytalem conajmniej o 3 takich samych wypadkach w roznych miastach Polski …..
  myslicie , że kacyk /dyrektor szkoly/ poszedł siedzieć ?
  myslicie, ze wyciagnieto jakiekolwiek wnioski ze smierci tych mlodych ludzi ? ze bramki sa przymocowane do podłoża ?
  takie same c**je rzadzą do dziś i giną przez nich ludzie
  zero refleksji, zero wnioskow , zero zabezpieczeń /jak chocby barierka nad tym nieszczęsnym rowem /
  byle kasa, byle wladza, byle dziś

  • Wit

   Szkoda mi ciebie człowieku. Wszystkiemu winna głupota. Ty też pewno kiedyś zginiesz bo jesteś głupi. Jeżdżą jak wariaci. Kogo to wina. Wójta,m burmistrza, prezydenta? Nie. To wina młodych nieodpowiedzialnych ludzi. Ja mam prawojazdy ponad 30 lat. Jeżdżę bardzo dużo i w uznaniu wielu również bardzo dobrze. Ale gaz dociskam tylko tam gdzie można to zrobić, gdzie nie zagraża to mnie i innym. Popatrz dziecko na ulice osiedlowe, drogi wiejskie i miejskie. Młodzi ludzie urządzają tu sobie tory wyścigowe, a potem czyta się, że zginęło 4, 5, 7. Giną szczególnie w weekendy. W samochodzie,który jest zarejestrowany na 5 osób jedzie 8. Gdzie tu rozsądek? A może to wina wójta, burmistrza, prezydenta….
   A co do bramek na boiskach. To fakt, że powinny one być zabezpieczone. Często jednak sami korzystający z boisk dewastują je. No i na bramkach nie wolno się przyjacielu wieszać, bo to nie są drążki gimnastyczne. Widać Twój kolega się do tego nie zastosował i poniósł za to karę. Szkoda tylko, że najwyższą. Ale to przecież nie jego wina. To wina wójta, burmistrza, prezydenta i dyrektora, bo według Ciebie to oni powinni za was myśleć. Niestety mój młody przyjacielu. W życiu każdy myśli i odpowiada za siebie, bo człowiek w życiu musi tak na prawdę tylko jedno – WYBIERAĆ – kto źle wybierze, ten traci. Szkoda tylko, że często traci życie.

 14. Damians

  za mało policji na miejskich drogach.

 15. łysy

  straszna tragedia :( trudno w to uwierzyć, znałem wszystkich, w porządku chłopaki,aż trudno w to uwierzyć, niech odpoczywają w pokoju [*][*]

 16. gość

  pełno takich – kozaków w mieście , co to od tatusia pożyczył auto i już mu się wydaje że jest kierowcą rajdowym , szczęście że nikomu postronnemu nie zrobili krzywdy , pięć krzyży już stoi na Ciepłowniczej będą kolejne – debili się nie sieje sami rosną !

 17. Mariusz

  Mało Policji na tych wiejskich drogach ,wystarczy popatrzeć w oczy tym młodym kierowcom często widać obłęd i zniecierpliwienie gdzie tak się spieszycie tam gdzie ta trójka ze Zgłobnia?

 18. Kasprzak

  Za głupotę się płaci. Myślałem, że to nieszczęśliwy wypadek, ale niestety się myliłem. Żal rodzin, nie ofiar.

 19. mania

  ale czy to nie jest naruszenie świeckośći przestrzeni publicznej?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.