Kuloodporne ubranka dla dzieci. Są ładne i kolorowe

Miguel Caballero z dumą prezentuje kuloodporne ubranka dla dzieci. Fot. PAP/EPA

KOLUMBIA. Po masakrze w Newtown.

Jak uchronić dzieci przed śmiercią z rąk szaleńca z bronią? W USA po masakrze w Newtown padają propozycje uzbrojenia nauczycieli i wyposażenia dzieci w kuloodporne tornistry. Kolejne rozwiązanie płynie z Kolumbii. To kuloodporne ubranka.

Swoje rozwiązanie kolumbijski biznesmen Miguel Caballero z dumą zaprezentował w ostatnich dniach. Kuloodporne ubranka mają być gotowe do sprzedaży za dwa tygodnie.

Wcześniej firma Caballero szyła kamizelki kuloodporne i odporne na ostrzał ubrania wykonane z tych samych materiałów, co kamizelki. Jak twierdzi biznesmen, cieszą się one sporym powodzeniem w świecie latynoamerykańskim, gdzie napady z bronią na polityków i zamożnych są codziennością.

Po masakrze w amerykańskim miasteczku Newtown, gdzie szaleniec zabił w szkole 26 osób, głównie dzieci, biznesmen postanowił przystosować swoje ubrania do potrzeb najmłodszych. Ubranka szyte z kewlaru i innych wytrzymałych materiałów mają dawać ochronę przed pociskami mniejszych kalibrów. Każde z jego kuloodpornych ubranek ma kosztować kilka tysięcy dolarów. Nie ochroni jednak dziecka przed strzałem w głowę, czy silnymi pociskami karabinowymi, czyli takimi, od jakich zginęły dzieci w Newtown.

Kolumbijczyk będzie miał też w USA ostrą konkurencję. Jeszcze przed masakrą szereg tamtejszych firm oferowało tornistry z kuloodporną wkładką, czy kamizelki kuloodporne dla najmłodszych. Ubranka z Kolumbii mają tę zaletę, że przypominają wyglądem normalne.

TVN24/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o