Kultowe zespoły w klubie „Stodoła” – bilety online

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Ten znany w całym kraju klub przez sześćdziesiąt dwa lata swojej działalności zgromadził ogromną ilość światowej klasy zespołów, które wystąpiły na niewielkiej scenie. To właśnie do tego niewielkiego studenckiego klubu wracają znani muzycy, żeby promować kolejne płyty.

Krajowe gwiazdy na scenie Stodoły
Wiele znanych krajowych artystów i zespołów, które na zawsze zapisały się w muzycznej historii, mimo upływy lat wracają do tego studenckiego klubu. Do najpopularniejszych zespołów, które przez wiele lat związały się z działalnością „Stodoły” należą głównie :

Zespół Lady Pank został założony w latach 90 przez Jana Borysewicza oraz Andrzeja Mogielnickiego, a w krótkim czasie zyskał niebywały wręcz rozgłos. Zespół ma na koncie 20 płyt i mnóstwo piosenek. Bardzo długa historia zespołu spowodowała, że z wielu przyczyn skład wielokrotnie się zmieniał. W 1985 roku zespół rozpoczął zagraniczną trasę koncertową i odwiedził takie kraje, jak: ZSRR, Wielka Brytania, Finlandia czy USA. Piosenki zespołu Lady Pank zna chyba każde niezależnie od upodobań czy gustów muzycznych. Ich wspaniałe płyty znajdują się na półkach w wielu domach, a to świadczy o ich popularności oraz wspaniałej historii, którą opowiadają.

Kolejnym znanym zespołem, również dzięki występom w kultowym klubie „Stodoła” był Kult. Powstał w 1982 roku, a w jej skład weszli tacy muzycy jak Kazik Staszewski, Tadeusz Bagan, Piotr Wieteska oraz Dariusz Gierszewski. Zespół już po kilku miesiącach prób postanowił zorganizować swój pierwszy koncert, który wbrew pozorom nie cieszył się dużą popularnością. Teksty piosenek zespołu widać zainteresowanie członków Biblią, Kościołem katolickim, socjalistycznym systemem państwa czy narodowymi tradycjami. Można powiedzieć, że historia zespołu Kult to pasmo wielu sukcesów. Płyty wydane przez Kult w ogromnym tempie trafiały na pierwsze miejsca list przebojów, a niektóre nawet otrzymały status złotej. O historii zespołu opowiadają liczne książki, których autorem jest Leszek Gnoiński.

To tylko dwa zespoły, które występowały i nadal występują w murach tego historycznego klubu. Wiele znanych zespołów wraca do „Stodoły”, aby promować swoje kolejne płyty. Bilety internetowe na te wydarzenia można zdobyć w bileterii internetowej – https://ticketclub.pl/miejsca/klub-stodola-warszawa-1/

Artykuł sponsorowany