Kup obraz lub rzeźbę, wspomóż chore dzieci

RZESZÓW. Tegoroczna aukcja obrazów będzie transmitowana on-line, licytację dzieł będzie można prowadzić także przez telefon.

V Charytatywna Aukcja Obrazów na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci odbędzie się 7 października o godzinie 12 w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Swoje dzieła (128 prac) ofiarowało już ponad 100 artystów z całego kraju. Pieniądze zebrane podczas licytacji przeznaczone zostaną na dofinansowanie Domu Hospicyjnego w Rzeszowie, a przede wszystkim zakup lekarstw i środków medycznych dla przebywających tam 15 dzieci z całej Polski. Fundacja opiekuje się także kilkudziesięcioma ciężko chorymi maluchami w ich domach.

Prace można oglądać na stronie http://hospicjum-podkarpackie.pl/darowizny/v-charytatywna-aukcja-obrazow.html oraz w Teatrze. Niedzielną aukcję poprowadzi Jacek Nowak, prezes Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Adam Głaczyński i Bernadetta Szczypta, dziennikarze Radia Rzeszów.

Dla wszystkich gości przygotowana został część artystyczna w wykonaniu solistów Rzeszowskiej Grupy Artystycznej prezentujących piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej.
- Nowością tegorocznej aukcji jest to, że będzie można ją zobaczyć na żywo na stronie www.rzeszownazywo.pl – mówi Edyta Dedek, z hospicjum. Z tego względu zachęcamy do informowania o niej swoich bliskich, znajomych, nawet poza granicami naszego kraju, którzy nie będą mogli osobiście w niej uczestniczyć, a chcieli by w niej brać czynny udział. Obrazy będzie można licytować dzwoniąc podczas transmisji na żywo na numer telefonu +48 535 98 44 45.

Anna Moraniec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.