Kurator za likwidacją szkoły

Kurator oświaty Jacek Wojtas.

BŁĘDOWA TYCZYŃSKA. Kurator oświaty Jacek Wojtas zmienił wcześniejszą opinię i pozytywnie opowiedział się za likwidacją Szkoły Podstawowej w Błędowej Tyczyńskiej.

Na wyjaśnienia w tej sprawie czekali rodzice uczniów. Niestety, w środę, gdy chcieli się  spotkać z kuratorem w rzeszowskim  Kuratorium Oświaty, nie zastali go.

Alina Pieniążek z KO stwierdziła, że opinia kuratora niczego nie zmienia, bo decyzję w sprawie ewentualnej likwidacji placówki podjąć może Rada Gminy Chmielnik. Dodała, że dopóki nie odbyła się sesja RG, można podjąć jeszcze jakieś działania, np. przekonać radnych żeby szkoła pozostała.

Alina Pieniążek stwierdziła, że głównym powodem likwidacji szkoły jest za mała liczba uczniów. – Chcieliśmy dowiedzieć się co wpłynęło na decyzje kuratora – mówiła Józefa Żurek, radna z Błędowej  Tyczyńskiej. – Dlaczego szkoła ma być likwidowana, skoro placówka w Błędowej spełnia wszystkie wymagane warunki, są sale i boisko.  Wojna o podstawówkę w tej miejscowości trwa od lutego. W piątek na sesji Rady Gminy w Chmielniku zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie Szkoły Podstawowej w Błędowej.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iga
iga
9 lat temu

widać że kurator dostał dobrze w łapę od wójta a wiatr go dmucha jak chorągiewkę na wietrze wstyd PANIE KURATORZE

obserwator
obserwator
9 lat temu
Reply to  iga

oskarżenia tego typu są karalne