Kurs rysunku na architekturę – solidne przygotowanie do egzaminów wstępnych

Studia architektoniczne wciąż uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych kierunków, na które co roku aplikuje dziesiątki tysięcy chętnych. Nie każdy może jednak zostać architektem – szansę dostaną jedynie najlepsi kandydaci, którzy zaprezentują odpowiedni poziom wiedzy i umiejętności podczas egzaminów wstępnych. Te drugie pozwala zdobyć kurs rysunku na architekturę.

 

  1. Co obejmuje kurs rysunku na architekturę?
  2. Jak wybrać kurs na architekturę?

Kurs na architekturę to cykl spotkań, podczas których kursanci poznają teoretyczne podstawy rysunku i ćwiczą je w praktyce. Połączenie teorii i praktyki pozwala przyswoić najważniejsze zasady, jakie obowiązują podczas tworzenia rysunków architektonicznych, niezbędne do uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu wstępnego na studia.

Co obejmuje kurs rysunku na architekturę?

Profesjonalny kurs rysunku na architekturę wszechstronnie przygotowuje kursantów do egzaminów wstępnych na studia. Program takiego kursu tworzony jest w oparciu o aktualne wymagania egzaminacyjne tak, aby żaden element egzaminu nie stanowił dla kursantów tajemnicy. Uczęszczając na taki kurs, przyszli studenci uczą się podstaw rysunku architektonicznego, wykonywanego różnymi metodami, m.in. z wykorzystaniem ołówków, kredek lub cienkopisów. Znaczą część zajęć obejmują ćwiczenia praktyczne – kursanci wykonują rysunki wybraną techniką na zadany temat, szkolą się w opracowaniu geometrii i wykorzystują wyobraźnię przestrzenną. W ten sposób pod czujnym okiem profesjonalnych szkoleniowców szlifują swój warsztat.

Jak wybrać kurs na architekturę?

Oferta kursów na architekturę jest ogromna, dlatego przed wyborem odpowiedniego kursu trzeba przeanalizować poszczególne propozycje. Najlepsza będzie ta, która obejmuje dużą liczbę godzin zajęć, z których większość stanowią zadania i ćwiczenia praktyczne. Atutem kursu będą prowadzący. Maksymalnie dużo korzyści można wynieść z warsztatów prowadzonych przez praktykujących architektów, posiadających bogate doświadczenie w swoim zawodzie oraz potrafiących ją przekazać kursantom. Zajęcia powinny się odbywać w sprzyjających nauce warunkach, zarówno w klasycznych salach szkoleniowych, jak i w plenerze – taki podział sprawia, że rysunek architektoniczny stworzony przez kursantów może być perfekcyjny. Dobry kurs na architekturę przewiduje również czas na przeprowadzenie egzaminów próbnych, które odzwierciedlają w pełni sytuację egzaminacyjną na uczelni wyższej. Kursanci mogą więc zderzyć się ze stresem egzaminacyjnym jeszcze na etapie przygotowawczym.

Artykuł partnera

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ojciec studentki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ojciec studentki
Gość
ojciec studentki

Obecnie wszelkie projekty domow sa tak typowe ze wystarczy wpisac wymagania a komputer sam znajdzie projekt odpowiedni dla danych potrzeb. Tylko jakies wygibasy sa projektowane a do tych projekow juz nie trzeba tylu architektow jak to bylo w latach poprzednich.
Corka skonczyla architekture ale ciezko jej bylo znalezc prace bo rynek zatkany nadmiarem architektow. To tylko ci co ucza architekture maja zajecie naganiajac kolejnych studentow aby zapewnic sobie zarobki i ucza tego zawodu. Co wiec zrobila moja corka ?
Skonczyla kolejny fakultet Pedagogike i zostala nauczycielka przedmiotow zawodowych.
O tak wyglada prawda o obecnym rynku pracy dla architektow