Kuźma na ratunek Stali. FILM

Fot. Paweł Bialic

PIŁKA NOŻNA. II LIGA. Nowy trener biało-niebieskich ma za zadanie utrzymać drużynę w lidze.

Ryszard Kuźma zastąpił wczoraj na stanowisku trenera II-ligowej Stali Sandeco Rzeszów Andrzeja Szymańskiego. W nowym sztabie trenerskim znaleźli się także Tomasz Kaczyński i Przemysław Matuła.

Po sobotniej porażce w Stalowej Woli, Stal spadła na ostatnie miejsce w tabeli (wyprzedza tylko zdegradowane KSZO Ostrowiec Św.). – Umówiliśmy się z trenerem, że w tej chwili jesteśmy zdeterminowani, co do jednego celu, jaki jest utrzymanie w II lidze. Wiążemy również nadzieję na dalszą współpracę, ale o tym będziemy rozmawiać po zakończeniu tego sezonu – odsłania kulisy zmiany trenera wiceprezes sekcji piłki nożnej Stali, Marek Poręba.

Powrót po 7 latach
Ryszard Kuźma, po zwolnieniu z Lecha Poznań, przez blisko rok był bez pracy. Teraz wraca na II-ligowym poziom i po blisko 7-letniej przerwie (ostatni raz prowadził Stal 31 października 2005 roku) ponownie zasiądzie na ławce trenerskiej biało-niebieskich. – Każdy ma swoje marzenia, plany, wizje, ale to wszystko weryfikuje życie. Pracując na tym poziomie, gdzie teraz jestem, nie wierzyłem, że mogę być mistrzem Polski. Powrotu do II ligi nie traktuję w kategoriach kroku w tył – przekonuje Ryszard Kuźma, który niezbyt długo zastanawiał się nad ofertą Stali. – Dostałem propozycję wieczorem i po niecałych 24 godzinach zdecydowałem się ją przyjąć. Wszyscy zdają sobie sprawę, w jakiej jesteśmy sytuacji, dlatego też musimy się wszyscy wziąć do roboty i bardzo skoncentrować na tym, aby ten cel, jakim jest utrzymanie, realizować krok po kroku – przekonuje nowy trener biało-niebieskich, który wczoraj miał niezbyt wiele do powiedzenia na temat obecnego zespołu Stali, jak również jej najbliższego rywala, Jezioraka Iława. – Wszystko dzieje się tak szybko, ale obiecuję, że odrobię zadanie domowe. Widziałem jeden mecz Stali z tej rundy, resztę zobaczę na płytach. To musimy mi wystarczyć. Są oczywiście różne źródła. Nie ukrywam, że liczę na pomoc Andrzeja Szymańskiego, z którym znamy się bardzo długo – kończy trener Kuźma.
mjdo “Kuźma na ratunek Stali. FILM”

  1. ROBERT

    Pozdrawiam i zycze utrzymania

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.