Kwiatowe motywy ma koszach. Dobry pomysł?

Kosze z kwiatowymi motywami pojawiają się przy przystankach w Rzeszowie. Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Na oklejenie jednego śmietnika kwiatami wydano 100 zł. Zdaniem mieszkańców 40 zł to maksymalna cena.

Po naszym artykule z 28 czerwca: “Władze miasta wyrzucają pieniądze w błoto”, który dotyczył pomysłu władz miasta na oklejania koszy kwiatowymi motywami dostaliśmy mnóstwo telefonów od Państwa. Na przykład pani Krystyna z Rzeszowa, zapytała nas: – Czy nie można było okleić koszy za mniejszą kwotę? 100 zł to bardzo dużo. Na Państwa prośbę postanowiliśmy wrócić do tematu.

– Kosze bardzo mi się podobają, wyglądają ładnie, ale moim zdaniem kosztują za dużo – kontynuuje nasza Czytelniczka. Przypomnijmy, że pomysł tapetowania koszy urzędnicy miejscy przywieźli z… Dubaju. Zafascynowani ich wyglądem postanowili wdrożyć pomysł na naszym podwórku. Koszt ok. 100 zł za jedną sztukę nie wydał się im żadnym problemem. Kosze te pojawiły się na przystankach chociażby przy ulicach: Hetmańskiej, Szopena i Kopisto.

Jak udało się nam ustalić, takich koszy w mieście jest około 25, ale ma ich przybywać. Jak bardzo wytrzymałe są okleiny? Ile wytrzymają i czy na zimę nie trzeba będzie zmieniać motywu? – Wszystko się niszczy, to normalnie – odpowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa. – Myślę, że kwiaty w śniegu nie wyglądały by źle – żartuje sobie.

Ciągle nie ma

Niestety nie udało się nam uzyskać odpowiedzi na pozostałe pytania. – Kosze należą do MPGK, spółki miejskiej. To oni zajmują się oklejaniem koszy i robią to z własnego budżetu – dodaje Chłodnicki. I tak, zgodnie z zaleceniem postanowiliśmy skontaktować się z panem Juliuszem Sieczkowskim, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Mimo kilku prób nie udaje się nam go zastać. – Proszę kontaktować się w tej sprawie z zarządem zieleni lub zarządem dróg – mówi sympatyczny głos w telefonie. Wychodzi jednak na to, że obie strony zrzucają na siebie nawzajem odpowiedzialność.

***

Brzmi to trochę jak zmowa milczenia. Nikt nie chce nic mówić, a mieszkańcy mają prawo wiedzieć na co wydawane są ich pieniądze. 

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Borat
Borat
8 lat temu

Wg. mnie takie kosze są oki. Tylko stowa za oklejenie jednego troche za duzo…

Borjan
Borjan
8 lat temu

a mie sie podoba ….Jeśli ktos jest innego zdania to niech poda jak powinny wygladać kosze w rzeszowie