Łapówka za szczegóły konstrukcyjne innowacyjnej linii technologicznej?

Dr Andrzej Mucha z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie mówi, że ostatecznie przedsiębiorca przyznał się do obietnicy wręczenia korzyści majątkowej i dobrowolnie poddał się karze. Fot. Wit Hadło
Dr Andrzej Mucha z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie mówi, że ostatecznie przedsiębiorca przyznał się do obietnicy wręczenia korzyści majątkowej i dobrowolnie poddał się karze. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, ŁAŃCUT. Firma zajmująca się bakaliami mogła ponieść szkodę majątkową w wysokości 9 mln zł.

W czwartek Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie akt oskarżenia w sprawie przestępstwa dotyczącego korupcji gospodarczej. Śledczy ustalili, że przedsiębiorca powiązany z jedną z firm z terenu Podkarpacia, która zajmuje się handlem bakaliami, złożył obietnicę wręczenia łapówki 40 tys. zł pracownikowi innej firmy z Łańcuta zajmującej się handlem bakaliami, w zamian za to, aby ten przekazał mu informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa.

Chodziło o przekazanie informacji na temat szczegółów konstrukcyjnych innowacyjnej linii technologicznej do obróbki maku, która funkcjonuje w łańcuckiej firmy. Jak ustalono, ostatecznie nie doszło do przekazania tych informacji. Gdyby doszło do przekazania szczegółów technologicznych, o które starał się przedsiębiorca, łańcucka spółka mogła ponieść szkodę majątkową o szacunkowej wysokości około 9 mln zł.

Jeszcze we wrześniu zatrzymany mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i przedstawił własną wersję przebiegu wydarzeń oraz własną linię obrony. Jednocześnie zostały przeprowadzone przeszukania siedziby firmy powiązanej z podejrzanym oraz przeszukano miejsce jego zameldowania i zamieszkania.

– Ostatecznie podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i potwierdził, że zdarzenie wyglądało dokładnie tak jak zostało to opisane w przedstawionym mu zarzucie. Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności z jednoczesnym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat oraz wymierzenie kary grzywny w wysokości 10 tys. zł – mówi dr Andrzej Mucha, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. – Wniosek ten został pozytywnie zaopiniowany przez prokuratora. W stosunku do podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł – dodaje prokurator.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cpun
cpun
7 lat temu

Rozumiem ze scigano I skazano tych ktorzy ujawnili tajemnice produkcji BOMBY ATOMOWEJ, ale co za tajemnice z lini prazenia maku ?
No chyba ze chodzi o produkcje kokainy, a to juz inna polka.

n
n
7 lat temu

Tak znakomicie zachował się kierownik przedsiębiorstwa, ale ufam, że pracodawca właściwie opłaca swoich pracowników! To procentuje w obie strony!

hijena
hijena
7 lat temu

Brawo!,odpowiedni pracownik na odpowiednim stanowisku. Tylko zabójcow papały jak ne ma,tak niema