ŁAPÓWKARZE W PZPN? Greń ujawnia taśmy prawdy

Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego ZPN (z lewej), oskarżył Grzegorza Latę o udział w korupcyjnej aferze.

Czy filmy, które nagrał zawiedziony współpracownik, a ujawnił szef kampanii wyborczej, staną się gwoździem do trumny prezesa Grzegorza Laty.

Piłkarska Polska i nie tylko w szoku. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Grzegorz Lato i sekretarz generalny Zdzisław Kręcina, mogą być zamieszani w korupcję. Tego mają dowodzić nagrania ukrytą kamerą, które w piątek ujawnił Kazimierz Greń szef Podkarpackiego ZPN.

Kompromitujące filmy są dziełem Grzegorza Kulikowskiego. To on w przeszłości sfinansował kampanię wyborczą na szefa PZPN Grzegorza Laty. Po wyborach., szybko jednak został odsunięty od władzy, głównie za sprawą sekretarza związku Zbigniewa Kręciny. Rozczarowany działacz postanowił się zemścić i nagrał kilka spotkań z włodarzami PZPN, podczas których proponował im fikcyjne łapówki. – Postanowiłem pokazać jakimi metodami posługuje się kierownictwo PZPN. Moim celem nie była zemsta – twierdzi Kulikowski.

Nagrania ujawnił w piątek Kazimierz Greń. – Gdy je pierwszy raz zobaczyłem, byłem zszokowany, ale nie zaskoczony. Pokazują one w jaki sposób działają Lato i Kręcina. Mówiłem o tym od dawna, ale mało kto mi wierzył – powiedział były szef kampanii wyborczej obecnego prezesa PZPN, a obecnie jeden z jego największych adwersarzy.

Sami zainteresowani twierdzą, że są niewinni, a cała sprawa jest manipulacją. – Mam czyste sumienie. Nie mam sobie nic do zarzucenia – mówił w piątek Lato.

Jaka jest prawda rozstrzygnie prokuratura i CBA. Tam bowiem trafiły kompromitujące nagrania wysłane przez minister sportu i turystyki Joannę Muchę. Oba organy zostały poinformowane o możliwości popełnienia przestępstwa przez ścisłe władze związku.

Co powiedział Lato?

Na krótkim nagraniu widać gabinet szefa PZPN, w tle słychać głosy Grzegorza Laty i mężczyzny, którym okazał się Grzegorz Kulikowski, autor filmiku.

Mężczyzna: A co z siedzibą? Rozmawiałeś z nim?.

Lato przywołuje rozmowę, jaką odbył z kimś innym. Jego rozmówca miał mu powiedzieć wówczas: Jak coś, to ja bym załatwił tyle.

Mężczyzna: Jedynkę?.

Lato: Tak.

Mężczyzna: Może głupiemu to powiedzieć.

Lato: Wiesz, tego. Ja mówię – słuchaj, ile oni tam mają wyliczone. Ja mówię – to ja powiem ci tak między nami… jakie chodzą ceny. Od 5 do 10 proc.

Mężczyzna: To jest oszust. On proponuje ci bańkę, a k…a sam chce skasować trzy. Mam nadzieję, że mu tego nie puścisz tak łatwo.

Lato: Nie, ja….

W sumie ujawniono siedem nagrań audio.

Piotr Pezdan

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments