Latamy do Szczecina i Wrocławia

Samoloty ATR42-500 w barwach Eurolotu często odwiedzają Jasionkę, gdyż obsługują połączenie Rzeszów - Warszawa. Wkrótce będą latały też na innych trasach krajowych.

JASIONKA. Od 30 września uruchamiane są dwa nowe połączenia lotnicze z Rzeszowa.

W piątek, 30 września, przylecą do Jasionki i odlecą w drogę powrotną samoloty ATR42, które zainaugurują stałe lotnicze połączenia między Rzeszowem, a Wrocławiem i Szczecinem. Bilet w jedną stronę kosztuje 150 zł. Można już rezerwować miejsca.

Połączenia obsługuje polska linia lotnicza Eurolot. Samoloty na trasie Wrocław – Rzeszów – Wrocław będą latały trzy razy w tygodniu. W poniedziałki i w środy będą po dwa rejsy. Poranny samolot wystartuje z Wrocławia o godz. 6.45 i wyląduje w Jasionce o godz. 8.00. Po półgodzinnym postoju wyruszy w powrotną drogę i o godz. 9.45 wyląduje we Wrocławiu. Wieczorny rejs rozpocznie się we Wrocławiu o godz. 18.00, a z Rzeszowa ten samolot ma zaplanowany start na godz. 19.45. W piątki na tej trasie będzie wykonywany tylko jeden lot. Start z Wrocławia o godz. 19.30, a z Rzeszowa o godz. 21.15.

Poniedziałkowe rejsy dają mieszkańcom Podkarpacia także dogodne połączenie z Gdańskiem. Po starcie z Jasionki o godz. 8.30 i lądowaniu we Wrocławiu o godz. 9.45, można się przesiąść na samolot, który o godz. 10.15 wystartuje do Gdańska i wyląduje tam o 11.35. Powrotna droga z Gdańska do Rzeszowa przez Wrocław będzie możliwa w piątki. Start z Gdańska o godz. 17.30 i lądowanie w Rzeszowie o godz. 20.45. Za taką 3-godzinną podróż lotniczą nad morze lub z powrotem, trzeba zapłacić 300 zł.
Na Pomorze Zachodnie można natomiast polecieć bezpośrednim lotem z Rzeszowa do Szczecina, a dokładnie z Jasionki do Goleniowa, bo w tych miejscowościach są lotniska. Rejsy na tej trasie także rozpoczynają się 30 września i będą wykonywane 2 razy w tygodniu – w piątki i w niedziele. Samolot ze Szczecina wystartuje o godz. 16.30 i po niespełna dwóch godz., o 18.15, wyląduje w Rzeszowie. Lot powrotny: strat z Jasionki o godz. 18.45 i lądowanie w Goleniowie o godz. 20.30. Na te rejsy także można już rezerwować bilety, a ich aktualna cena też wynosi 150 zł.

Opisany rozkład lotów będzie obowiązywał do 26 października. W listopadzie nastąpią zmiany rozkładu. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.eurolot.com . Tam też można rezerwować bilety.

Krzysztof Rokosz

do “Latamy do Szczecina i Wrocławia”

  1. roman

    jak rozczłonkowana kolej ma kłopoty to jest bardzo dobrze- tylko czy wszystkich stać na taką komunikację- bo za chwilę to chyba ruszą dyliżanse – ale znowu koni tyle nie ma i uczelnie musiały by kształcić woźniców- pocztowych-do obsługi koni i zajazdów nie -ostatecznie pozostaje piechotka albo rower.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.