Lato chce uciszyć Grenia

Kazimierz Greń nie ma wątpliwości, że Grzegorz Lato rękami podległych mu prawników usiłuje w nielegalny sposób wyeliminować go z walki wyborczej. Fot Wit Hadło

PIŁKA NOŻNA. Prezes PZPN znalazł sposób by wyeliminować swojego najgroźniejszego adwersarza z walki wyborczej?

Kazimierz Greń może zostać zawieszony w prawach członka PZPN i nie brać udziału w wyborach na szefa związku. Niektórzy twierdzą nawet, że nie będzie mógł się ubiegać o reelekcję jako prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Dlaczego grożą mu tak surowe sankcje? Bo ośmielił się napisać prawdę na temat tego co w piłkarskiej centrali wyprawia rządów Grzegorza Laty.

Kazimierz Greń jest jednym z największych krytyków szefa PZPN. Zarzucał mu wiele nieprawidłowości, czy to w świetle kamer telewizyjnych, czy to na łamach prasy, czy wreszcie na prywatnym blogu. Co ciekawe Lato, choć twierdził, że jest szkalowany, nigdy nie zdecydował się pociągnąć swojego adwersarza do odpowiedzialności za słowa przed sądem. Za karanie i “eliminację” Grenia wziął się natomiast Wydział Dyscypliny PZPN, kierowany przez Artura Jędrycha.

W minionym tygodniu ów organ, ukarał prezesa Podkarpackiego ZPN za jego wypowiedzi na temat PZPN kwotami 1500 i 5000 złotych. Jeśli ich nie zapłaci grozi mu dyskwalifikacja, które odbierze mu czynne i bierne prawa wyborcze. Nie będzie mógł ani startować ani głosować w wyborach związkowych. – To jest zwykłe kneblowanie mi ust i eliminowanie z walki wyborczej. Tak właśnie działa Lato i jego poplecznicy. Jednym z nich jest Artur Jędrych. Czy Wydział Dyscypliny zależny przecież od PZPN i jego szefa, jest w stanie wydać obiektywny wyrok? – retorycznie pyta Greń.

Kara na wiosek Laty

5000 tysięcy złotych kary WD PZPN wymierzył na wniosek Laty. Prezesowi PZPN nie spodobało się, że Greń ośmielił się go skrytykować, za podpisanie przez związek umowy PZPN z firmą Sportfive i Nike. – Zostały one parafowane po cichu, bez konsultacji z zarządem PZPN, którego wówczas byłem członkiem. To było bezprawne działanie, o którym ja głośno mówię – tłumaczy nasz rozmówca.

Prezes Podkarpackiego ZPN nie szczędził też Lacie krytyki za niezrealizowane przez niego obietnice wyborcze oraz za to, że w zarządzie PZPN zasiadają ludzie z prawomocnymi wyrokami na koncie. – Zostałem ukarany po to, by wyłączyć mnie z walki wyborczej. Jeśli mówię nieprawdę lub kogoś, to można tego dowieźć przed niezawisłym sądem. Łatwiej jednak na mnie nasłać podległy sobie organ i próbować wyłączyć mnie z gry. Lato liczy, że się ugnę pod ciężarem kolejnych kar. Jego niedoczekanie. Liczę, że opinia publiczna i media nie pozwolą, by w taki sposób była niszczona opozycja wobec obecnego prezesa PZPN, który jak widać jest gotów na wszystko, byle utrzymać się przy władzy – kończy K. Greń.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
9 lat temu

W dzisiejszych nowinach przedstawiono jak głosowała kapituła na najlepszego sportowca 2011. A oto na kogo glosował Pan Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:
1. Ignaczak (siatkówka),
2. Vozdecky (hokej),
3. Sobut (piłka ręczna),
4. Urbanik (lekkoatletyka),
5. Nowakowski (siatkówka),
6. Crump, (żużel)
7. Marcisz (narciarstwo),
8. Augustyn (lekkoatletyka),
9. Rzeszutek (skoki do wody),
10. Li Qian (tenis stołowy).
Zostawiam to bez komentarza.
Pan Grzegorz Lato przynajmniej symbolicznie oddal 1 głos na piłkarza:
10. Wietecha.

polok
polok
9 lat temu

Totalny burak i ham.
Regionalny kacyk.
Najpierw o Laty przyjął premię 60.000 zł a potem krzyk, bo inni dostali więcej i stąd ta wojna.
Po przyjęciu premi – dał odpowiedz dziennikarzom ” za dobrą pracę ” a za tydzień wojownik z sex shopu.

ad
ad
9 lat temu

Grzegorz Lato to jest gość ! a kim jest greń? czy go ktoś zna? bo ja nie

jozek
jozek
8 lat temu
Reply to  ad

RE; AD– GREŃ SIE PISZE Z DUŻEJ LITERY ANALFABETO. TYLE I AŻ TYLE O tobie.

jozek
jozek
8 lat temu
Reply to  ad

To jest taki gość,który je nieproszony. W DODATKU NIE MA ŻADNEJ OGŁADY.POPROSTU;PROSTAK .

lesław
lesław
9 lat temu

Wolałbym wiedzieć co u Maćka Kuciapy słychać, a nie zajmować się kopaczami nożnymi!

holmes
holmes
9 lat temu

JAK PATRZE NA TEGO GRENIA ,TO WYDAJE MI SIE ZE ON JEST JESZCZE LEPSZY „PRZEKRET” NIZ LATO!

piotr
piotr
9 lat temu

Kazik kosy na sztorc i do boju…tylko kosy nie pomyl ze swoja bronia po znowu policja cie zakuje…
Zona juz do Grzesia wyspiewała wszystko….

z boku
z boku
9 lat temu

Poniżej przedstawiam porównanie niektórych opłat w Podkarpackim ZPN w odniesieniu do Małopolskiego ZPN: Proszę zobaczyć jak prezes Greń zarabia na klubach podkarpackich: Opłata – składka członkowska na rzecz Związku Małopolski ZPN Podkarpacki ZPN IV Liga – 800zł IV Liga – 1000zł Klasa okręgowa – 600zł Klasa okręgowa – 800zł Klasa A – 400zł Klasa A – 700zł Klasa B – 200zł Klasa B – 500zł Opłata za przyznanie licencji Klubom przed rozpoczęciem rozgrywek Małopolski ZPN Podkarpacki ZPN IV Liga – 250zł IV Liga – 500zł Klasa O – 100zł Klasa O – 200zł Klasa A – 100zł Klasa A –… Czytaj więcej »