Łatwiejsza odprawa na pieszym dla obywateli Wspólnoty

Wbrew temu co się wydaje, obecnie większość podróżnych przychodzących do nas z Ukrainy, to Polacy, dlatego dwa nowe stanowiska do odprawy obywateli UE na pewno się przydadzą. Fot. Monika Kamińska

MEDYKA. Dwa dodatkowe stanowiska do odprawy granicznej i celnej już funkcjonują w pieszym terminalu przejścia w Medyce.

Na pomysł, by je utworzyć, wpadli jakiś czas temu strażnicy graniczni. – Na pewno ułatwi to życie unijnym podróżnym powracającym z Ukrainy przez pieszy terminal – powiedziała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału SG, dodając, że w ostatnim czasie pieszo do Polski przychodzą z Ukrainy głównie Polacy: turyści, uczniowie i studenci oraz duchowni.

Oczywiście stanowiska dla „unitów” będą mogły być wykorzystywane także do odprawy podróżnych spoza UE, jeśli akurat ich będzie do nas szło z Ukrainy wielu.

W tej chwili w pieszym terminalu przejścia funkcjonuje 5 stanowisk odpraw na kierunku wejściowym do Polski, a straż graniczna chętnie widziałaby jeszcze jedno oraz trzy na kierunku wyjściowym. Na nim też od niedawna wprowadzono ułatwienia. Tym razem zrobili to celnicy dla podróżnych spoza UE, którzy także podróżując pieszo mogą teraz skorzystać z Tax Free, co wcześniej nie było możliwe.

emka

do “Łatwiejsza odprawa na pieszym dla obywateli Wspólnoty”

  1. Normalny podróżny

    Nawet niech będzie 10 stanowisk, tylko kto je ma obsługiwać jak brakuje funkcjonariuszy !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.