Łatwiejsza odprawa na pieszym dla obywateli Wspólnoty

Wbrew temu co się wydaje, obecnie większość podróżnych przychodzących do nas z Ukrainy, to Polacy, dlatego dwa nowe stanowiska do odprawy obywateli UE na pewno się przydadzą. Fot. Monika Kamińska

MEDYKA. Dwa dodatkowe stanowiska do odprawy granicznej i celnej już funkcjonują w pieszym terminalu przejścia w Medyce.

Na pomysł, by je utworzyć, wpadli jakiś czas temu strażnicy graniczni. – Na pewno ułatwi to życie unijnym podróżnym powracającym z Ukrainy przez pieszy terminal – powiedziała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału SG, dodając, że w ostatnim czasie pieszo do Polski przychodzą z Ukrainy głównie Polacy: turyści, uczniowie i studenci oraz duchowni.

Oczywiście stanowiska dla „unitów” będą mogły być wykorzystywane także do odprawy podróżnych spoza UE, jeśli akurat ich będzie do nas szło z Ukrainy wielu.

W tej chwili w pieszym terminalu przejścia funkcjonuje 5 stanowisk odpraw na kierunku wejściowym do Polski, a straż graniczna chętnie widziałaby jeszcze jedno oraz trzy na kierunku wyjściowym. Na nim też od niedawna wprowadzono ułatwienia. Tym razem zrobili to celnicy dla podróżnych spoza UE, którzy także podróżując pieszo mogą teraz skorzystać z Tax Free, co wcześniej nie było możliwe.

emka

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Normalny podróżny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Normalny podróżny
Gość
Normalny podróżny

Nawet niech będzie 10 stanowisk, tylko kto je ma obsługiwać jak brakuje funkcjonariuszy !!