Leczą skutki przewlekłego stresu

Nasz oddział jest drugą tego typu placówką na Podkarpaciu - mówi Magdalena Woś. Fot. Archiwum
Nasz oddział jest drugą tego typu placówką na Podkarpaciu – mówi Magdalena Woś. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Przy ul. Lwowskiej 64 powstał nowy Oddział Dzienny Leczenia Zaburzeń Nerwicowych. Ma kontrakt z NFZ, więc leczenie jest bezpłatne.

– Oddział Dzienny Leczenia Nerwic powstał z myślą o pacjentach cierpiących z powodu: zaburzeń nerwicowych, w tym lękowych; zaburzeń odżywiania i snu; zaburzeń osobowości. Posiadamy też uruchomioną rok temu Poradnię Leczenia Nerwic w Rzeszowie przy ul. Wierzbowej 2. Nasz zespół terapeutyczny składa się z wykwalifikowanej kadry lekarskiej: specjalistów z dziedziny psychiatrii, psychoterapii i  psychologii klinicznej – mówi Małgorzata Woś, właścicielka NZOZ MEDIKAL.

Przewlekły stres powoduje wiele chorób cywilizacyjnych, z których dużą grupę stanowią zaburzenia nerwicowe. Leczenie w oddziale pomaga w odzyskaniu równowagi koniecznej do satysfakcjonującego życia.

Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia grupowa
Psychoterapia grupowa prowadzona jest w modelu psychodynamicznym. Pacjenci w trakcie leczenia pozostają również pod opieką specjalisty psychiatrii. Terapia odbywa się w grupach 8 – 12 osobowych, trwa trzy miesiące i jest prowadzona przez kwalifikowanych psychoterapeutów. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Pacjenci otrzymują zwolnienia lekarskie obejmujące czas pobytu w oddziale. Grupy mają charakter półotwarty. Sposób organizacji pracy w oddziale gwarantuje pełną dyskrecję w stosunku do innych uczestników terapii i osób z zewnątrz.

Osoby zainteresowane podjęciem leczenia w oddziale dziennym powinny skontaktować się osobiście lub telefonicznie z rejestracją Poradni Leczenia Nerwic pod nr 17 852 12 01 oraz 792 754 634.

Przed podjęciem leczenia odbywają się indywidualne spotkania z psychologiem i psychiatrą, którzy kwalifikują do leczenia w oddziale. Głównym celem konsultacji jest ustalenie, czy ta forma leczenia jest aktualnie zasadna i odpowiednia dla osoby ubiegającej się o przyjęcie i czy leczenie będzie przydatne.

Ordynatorem nowego oddziału jest lek. med. Marcin Domka, specjalista w dziedzinie psychiatrii i psychoterapii.

am

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KaroljojoROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karol
Gość
Karol

Przydałaby się taka osoba w MPK Rzeszów. Bardzo . I zgadzam się z poprzednikiem:
„Leczą skutki przewlekłego stresu”. Wolałbym przeczytać tytuł : ”Leczą przyczyny przewlekłego stresu”.

jojo
Gość
jojo

Wybitnie trafny tytuł mówiący wszystko: „Leczą skutki przewlekłego stresu”. Wolałbym przeczytać tytuł : ”Leczą przyczyny przewlekłego stresu”. Niestety pomysł z tych , które nie rokują wielkiego sukcesu. Psychiatrzy i psychologowie działają w większości jak lekarze przepisujący środki przeciwbólowe na ból głowy nie badając uprzednio jaka jest przyczyna bólu. Pomoże na chwilę by ze wzmożoną siłą uderzyć po raz kolejny. Przyczyna depresji i większości wszelkich zaburzeń nerwowych tkwi w nas samych. Ponieważ od dziecka poddawani jesteśmy praniu mózgu to w pewnym momencie życia skutkuje to załamaniem nerwowym po odstawieniu narkotyku, jakim jest przede wszystkim akceptacja społeczna. Gdy tracimy pracę, dom, małżonka,… Czytaj więcej »

ROMAN
Gość
ROMAN

no to ciekawe jak leczą tą depresję jak ktoś już jest przed stanem wybuchowym na istniejący;
bajzel / oszustwa / korupcje / przekręty / indolencje odpowiednich służ / układy/ powiązania mafijne itp-

ciekawe na czym polega ta terapia może na opowiadaniu tej Pani z fotki ze będzie lepiej/ super / po nowemu – tylko kiedy ? / a może dają do zabawy np. pistoleciki żeby się odstresować co – ?