Lekarz oskarżony o homofobię

Zdaniem dyrektora szpitala w Kolbuszowej, lekarz jest kpiarzem i robił sobie po prostu żarty. Fot. SP ZOZ Kolbuszowa

Zdaniem dyrektora szpitala w Kolbuszowej, lekarz jest kpiarzem i robił sobie po prostu żarty. Fot. SP ZOZ Kolbuszowa

KOLBUSZOWA, RZESZÓW. - Jestem kpiarzem, nastawionym wesołkowato do życia – mówi lekarz.

„Jestem homofobem i wisi mi to, co mówią idioci w tv. Jeśli cokolwiek będzie zagrażało moim bliskim i moim przyjaciołom, to będę również nacjonalistą” – napisał na swoim profilu społecznościowym jeden z anestezjologów, pracujących w szpitalu w Kolbuszowej. Kontrowersyjne wpisy zauważyli internauci, którzy powiadomili Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Lekarz pracuje w szpitalu w Kolbuszowej. Oprócz tego jest koordynatorem ratownictwa medycznego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Co ciekawe, to znajomy pani doktor, która niedawno chwaliła się, że jest rasistką. Po nagłośnieniu jej sprawy, zbulwersowani internauci postanowili przyjrzeć się temu, co zamieszczał kolejny medyk.

- Jest to zachowanie niegodne zawodu lekarza czy przedstawiciela elity intelektualnej – ocenia Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. – Może jestem staroświecki, ale uważam, że elita jest potrzebna w każdym kraju i powinna dawać przykład swoim zachowaniem – dodaje. – Pan doktor ośmiesza wszelkie standardy humanizmu, przyznając się do tego, że wyznaje poglądy dyskryminujące innych ludzi – ocenia Dulkowski. Jego zdaniem, homoseksualizm nie jest chorobą, a jedną z orientacji seksualnych. Nikt więc nie powinien być z tego powodu potępiany. OMZRiK poinformował już Okręgową Izbę Lekarską oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki o treściach umieszczanych publicznie przez lekarza. – Wysłaliśmy już odpowiednie listy. Mamy nadzieję, że zostaną wyciągnięte konsekwencje z jego zachowania – mówi Dulkowski.

To był tylko żart
Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej, zapewnia, że nie słyszał o całej sytuacji. – Nie chce mi się w to wierzyć. Znamy się od wielu lat i jestem zszokowany tą informacją – mówi dyr. Strzelczyk. Jak zapewnia, nie ma zastrzeżeń do swojego pracownika – Dobrze wykonuje swoją pracę. Jest grzeczny i wyważony – zaznacza. Zdaniem dyrektora szpitala, powód kontrowersyjnych wpisów niekoniecznie musi być przejawem homofobii. – On jest kpiarzem i wydaje mi się, że robi sobie po prostu żarty – ocenia.

Potwierdził to sam zainteresowany. – Jestem kpiarzem, nastawionym wesołkowato do życia – mówi lekarz. – Bawimy się tak ze znajomymi. Kiedyś ktoś mnie nazwał w komentarzu homofobem i ja to skomentowałem w równie kpiarskim tonie – opowiada. Jak zapewnia, te słowa były żartem, nie zaś wyrazem światopoglądu. Medyk jest zaskoczony burzą, która rozpętała się wokół treści umieszczanych w Internecie i pełnymi nienawiści komentarzami pod jego postem. – Nie mam sobie nic do zarzucenia. Mam mnóstwo znajomych i żaden się ode mnie nie odwrócił po tej sytuacji – dodaje.

Wioletta Kruk

do “Lekarz oskarżony o homofobię”

 1. Karl Krematorzysta

  Skoro ktoś nazwie nas rasistą to OD RAZU SPRAWA DO PROKURATURY!!!!!!!!!!!!!!Ochhh jak mnie obrazili!!!!!!!!

 2. Adam

  Lekarz powiedział, co myśli. I dobrze. Krzywdy nikomu nie zrobił. Jak mu się trafi kochający inaczej, murzyn, żyd, muzułmanin – to też im pomoże, bo jest lekarzem. Ale swoje myśleć może i ten Dulkowski niech się schowa.

 3. obserwator

  Po pierwsze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to nie żadna instytucja jaką udaje zle zwykła prywatna firma działająca jako stowarzyszenie, która nielegalnie rości sobie prawo do szykanowania ludzi ze względ na poglady łamiąc przy tym prawo. Jeżeli ktoś się poczuł urażony opiniami jednego czy drugiewgo lekarza czy kogokolwiek to niech go pozwie o zniesławienie, a następnie udowodni swoje racje przed sądem. To co robi jakaś prywatna firma określająca się szumnie ośrodkiem monitorującym powinno samo w sobie być przedmiotem dochodzenia prokuratury.

 4. panW

  Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to jest lewacki ośrodek propagandy. Piąta kolumna lewaków Spinellego z PE. W d… mam co jakiś lewak z tego ośrodka ma do powiedzenia. Bolszewicy i komuniści nie będą nam mówić co mamy myśleć.

 5. hijena

  Juz 100 lat temu powiedziano że Galicja ,to ciemnogród i siedlisko kapusi.Znowu donos i zeby ta donosicielska menda na tym zarobiła.Jaka ksenofobia.Normalny facet sypiający z babą i jako osoba uczona ,mający swoje FACHOWE zdanie na temat zwyrodnialych pederastow ,stawiany jest pod pręgieżem.Ta nagonka ,to wraża robota miejscowych dewotek dostających sraczki,kierowanych zapewne przez miejscowego wikarego.

 6. gazda

  To Dulski, a właściwie Dulska jest staroświecka. A ten Dulkowski to jaki jest, każdy przypuszcza. Przy okazji zapytam czy taki zwykły doktor nie ma prawa być homofobem? Od razu musi być homoseksualistą albo przynajmniej homoentuzjastą? Czy takie wymagania wobec lekarzy nie są za wysokie? A może powinien zażądać aby w drodze symetrii wszyscy musieli lubić lekarzy, a już szczególnie to tych z Kolbuszowej? No to wtedy ja miałbym prze.rane. Bo NIE LUBIĘ LEKARZY. I to nie bezpodstawnie. Chodzę do nich, tracę czas, grubo płacę, a jak byłem chory, tak dalej jestem! Czy teraz Konrad Dulkowski, prezes Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ma podstawę dobrać mi się do d.py?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.